Czwartoligowcy zakończyli zmagania sezonu 2024/2025. Oczywiście nie licząc Gromu Nowy Staw, który do rozegrania ma jeszcze jeden lub dwa mecze barażowe. Dziś rozegrano pozostałe mecze 34. ostatniej kolejki rozgrywek.
Dzisiejsze mecze nie mogły już nic zmienić w układzie tabeli, nawet klasyfikacja najlepszych strzelców rozstrzygnęła się wczoraj.
Dziś mieliśmy już tylko pożegnania. Dla jednych radosne, dla innych bardzo smutne, bo mimo bardzo ambitnej postawy i walki do samego finiszu, dla paru zespołów tegoroczny poziom 4.ligi okazał się zbyt wysoki.
Dwa kluby jeszcze będę śledzić wyniki meczów w kolejnym tygodniu i później: Grom Nowy Staw oraz Bałtyk Gdynia. Grom w najbliższy weekend pojedzie do Mogilna na mecz z Pogonią. To drugi zespół 4.ligi kujawsko-pomorskiej. W razie wygranej zagrają u siebie w Nowym Stawie z lepszym z pary Victoria Września vs. Biali Sądów. A wszystkiemu będzie się bacznie przyglądał gdyński Bałtyk. Wygrane baraże przez Grom oznaczają dla gdynian pozostanie w rozgrywkach 4.ligi. Porażka zespołu z Nowego Stawu, to spadek Bałtyku do Klasy Okręgowej.
I na koniec smutna konstatacja: kolejne zespoły z Pomorza opuszczają 3.ligę. Oznacza to, że przyszłoroczna rywalizacja w pomorskiej 4.lidze będzie jeszcze ciekawsza. Pytanie czy to dobrze czy źle.