zdjęcie: gedania1922.pl

Walka o III ligę to z pewnością będzie piłkarskie wydarzenie sezonu na Pomorzu.

Dwie gdańskie drużyny, Gedania i Jaguar, nawet nie ukrywają, że ich tegorocznym celem jest awans do III ligi. Obie mają ku temu swoje powody. Gedania na 100-lecie istnienia klubu pragnie znowu zagrać na szczeblu centralnym, a Jaguar krok po kroku buduje swoją markę na Pomorzu i teraz, bez wątpienia, tym kolejnym krokiem powinien być sportowy awans do III ligi. Obie zadbały o wzmocnienie swojej kadry piłkarskiej o wartościowe, na tym poziomie, nazwiska: Wojciech Zyska, Marcin Pietrowski, Krzysztof Bąk czy Deleu, to nazwiska, które zna każdy kibic piłkarski na Pomorzu.

Tylko, że ligowe realia są bezwzględne. W czerwcu, w jednej części Gdańska będą strzelały korki od szampana, ale kawałek dalej, w innej dzielnicy naszego miasta, miny nie będą wesołe.

A wszystko dlatego, że w poprzednim sezonie sportowego figla obu drużynom spłatał Stolem Gniewino, który wykorzystał klasyczną sytuację, gdzie dwóch się bije, tam ktoś inny skorzysta. Stolem awansował po dramatycznej walce i teraz, na poziomie III ligi, radzi sobie więcej, niż przyzwoicie.

Oczywiście w sporcie nie można niczego przesądzać w trakcie rozgrywek, ale wydaje się, że w tym roku zasada „gdzie dwóch się bije” nie przewiduje trzeciego rozwiązania. Nie widać innego zespołu, który pokrzyżowałby szyki faworytom.

Czeka nas zatem fascynująca rywalizacja dwóch silnych zespołów. W tym momencie oba zespoły mają w tabeli po 26 punktów, ale szybkimi krokami zbliża się mecz na szczycie. Już za miesiąc, w kolejce 15., Gedania podejmie Jaguara. Będzie się działo.

A może ten mecz rundy na Pomorzu rozegrać w specjalnym miejscu? Oba kluby mają wprawdzie swoje stadiony, swoje sportowe miejsca na ziemi, z którymi są mniej, lub bardziej, związani. Ale może kluby mogłyby się umówić, że ten super prestiżowo zapowiadający się mecz (dwumecz) rozegrać na stadionie w Letnicy? Barierą są oczywiście dodatkowe koszty, ale pomoc Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który mógłby wspomóc taki pomysł, sprawiłaby, że wreszcie mielibyśmy w Gdańsku rywalizację sportową, innych niż Lechia Gdańsk drużyn, która przykułaby uwagę sportowego Pomorza.




AKTUALNA TABELA IV LIGI:

Tabela o ID 97 nie istnieje.

BRAMKI Z MECZU JAGUAR – LECHIA II:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *