18.KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ

GRAŁA V LIGA

KLASA OKRĘGOWA WZNOWIŁA RYWALIZACJĘZawodnicy V ligi powrócili do rywalizacji.

Do zmagań o awans do IV ligi oraz zapewnienie sobie ligowego bytu nie przystąpiły: Potok Kamionka Sopot oraz Orzeł Subkowy. Oznacza to, że z grupy 1 i grupy 2 Klasy Okręgowej bezwarunkowo spadną tylko dwie ostatnie drużyny w tabeli plus ewentualnie kolejne, spadające z IV ligi.W grupie 1 (Gdańsk) Rezerwy Bałtyku pokonały 1-0 rezerwy Gedanii i zajmują pierwsze miejsce w tabeli . Punkty straciła AS Kolbudy remisując 1-1 z AS Pomorze. Goście kończyli ten mecz w "dziewiątkę" po dwóch czerwonych kartkach, a mimo to w 90+9' zdołali urwać jeden punkt wiceliderowi tabeli.

Efektowną wygraną gości (6-2) zakończył się mecz w Redzie. Cztery gole dla Sztormu Kosakowo zdobył w tym spotkaniu Borys Karbowiak.

W meczu zespołów walczących o utrzymanie w Sopocie Ogniowo mimo prowadzenia, przegrało wysoko (1-4) z drużyną z Chwaszczyna.W grupie 2 (Malbork) - w najciekawszym spotkaniu kolejki rezerwy Raduni zremisowały (1-1) z liderem malborską Pomezanią. Stratę punktów pewnie wykorzystali zawodnicy Powiśla Dzierzgoń, wygrywając z outsiderem tabeli , Victorią Kaliska. Przewaga malborżan na ekipą z Dzierzgonia wynosi obecnie sześć punktów. Kolejne sześć punktów dalej w tabeli znajduje się Wietcisa Skarszewy, która z pewnością będzie walczyć chociażby o udział w barażach.

W meczu drużyn z dołu tabeli Olimpia Sztum uratowała jeden punkt w meczu z Tęczą Brusy po bramce Szymona Balcerowskiego w 90+6'.

Trzy bramki dla Beniaminka 03 Starogard Gdański w wygranym 6-0 meczu z Wisłą Tczew zdobył Bartosz Apostołowicz.W grupie 3 (Słupsk) - w tabeli czołówkę walczącą o awans i o baraże tworzą trzy zespoły i już w pierwszej kolejce byliśmy świadkami spotkania na szczycie. Sokół Wyczechy, niespodziewanie wysoko (4-1), pokonał dotychczasowego lidera MKS Debrzno i zajął miejsce w fotelu lidera. Start Miastko nie zmarnował szansy na dogonienie rywali i po wygranej w Borzytuchomiu awansował na pozycję wicelidera.

W dole tabeli walka o utrzymanie w V lidze jest również zacięta. Wybrzeże Objazda wysoko i pewnie wygrało w Czarnej Dąbrówce i opuściło (kosztem Zawiszy) ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Trochę niespodziewanie niezwykle cenne trzy punkty zdobył KS Włynkówko pokonując (3-1) rezerwy słupskiego Gryfa.

foto: GTS Czarna Dąbrówka - https://www.facebook.com/GtsCzarnaDabrowka/
Total Page Visits: 403 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *