29. KOLEJKA III LIGI

GRAŁA III LIGA

Zespoły III ligi rozegrały wczoraj 29. kolejkę spotkań. To była bardzo dobra seria spotkań dla pomorskich zespołów.


KP Starogard Gdański odniósł bardzo cenne zwycięstwo pokonując w Bydgoszczy Zawiszę 3-1 (Kleinschmidt, Napołow i gol samobójczy). To bardzo cenne trzy punkty w walce o utrzymanie.

Bałtyk Gdynia zremisował bezbramkowo ze Stolemem Gniewino i ten remis jest szczególnie cenny dla gniewinian, którzy nie powinni już mieć kłopotów z zapewnieniem sobie gry w III lidze w przyszłym sezonie.


Najcenniejsze punkty zdobyli jednak zawodnicy GKS Przodkowo. Pokonali na swoim obiekcie 4-1 Błękitnych Stargard (Zelenevych (dwie), Stasiak, Iwanowski).

Ta wygrana, przy jednoczesnej porażce Jaroty Jarocin, pozwoliła przodkowianom opuścić strefę spadkową, gdzie przebywali niemal od samego początku rozgrywek. Szanse na zachowanie ligowego bytu rysują się pozytywnie, zwłaszcza, że za za tydzień GKS Przodkowo dopisze do swojego dorobku kolejne trzy punkty za walkower z toruńska Elaną.

"Ucieczka" GKS Przodkowo ze strefy spadkowej ma zasadnicze znaczenie, oprócz samego klubu z Przodkowa, także dla wielu innych klubów na Pomorzu. W tym momencie z III ligi nie spada żadna drużyna z Pomorza, a to oznacza, że z IV ligi również nie spadnie dodatkowa drużyna. Co z kolei sprawia, że z klasy okręgowej, a potem z Klasy A również ligowy byt zachowa więcej zespołów. Uroki ligowego grania.Na czele tabeli w dalszym ciągu Olimpia Grudziądz o cztery oczka przed Kotwicą Kołobrzeg

foto: GKS Przodkowo
foto: KP Starogard Gdański
foto: Bałtyk Gdynia
Total Page Visits: 399 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post