5.kolejka “okręgówki”. Liderami – Różyny, Pomezania i Dolina.


Zespoły Pomorskiej Klasy Okręgowej rozegrały 5. kolejkę spotkań. Liderami poszczególnych grup są w tej chwili: GLKS Różyny, Pomezania Malbork i Dolina Gałąźnia Wielka.W grupie 1 (Gdańsk) dotychczasowy lider GKLS Różyny wywalczył tylko jeden punkt w meczu ze Sztormem w Kosakowie, ale to był punkt na wagę utrzymania prowadzenia w tabeli.
Na drugim miejscu w tabeli, po wygranej w Kartuzach, ulokowały się Orlęta Reda. To czwarta wygrana tego zespołu w rozgrywkach.

Najwięcej emocji, nie tylko tych sportowych, mieliśmy w Nowym Porcie, w meczu AS Pomorza z Ogniwem Sopot. Gospodarze wygrali 2-1, po dwóch golach Piotra Ruszkula (gol dla sopocian – Paweł Galuhn), ale oprócz trzech goli, mieliśmy również w tym spotkaniu aż dwanaście żółtych kartek i dwie czerwone, dla Adama Dudy i Macieja Kostrzewy.
Ogniwo zajmuje w tabeli ostatnie miejsce z pięcioma porażkami na koncie.

W grupie 2 (Malbork) z trójki zespołów z kompletem wygranych tylko Pomezania Malbork zdołała przedłużyć swoją passę. Malborżanie pokonali w Chojnicach beniaminka Kolejarza 3-0 po bramkach Roberta Wesołowskiego (dwie) oraz Łukasza Skalskiego.

Wietcisa Skarszewy poległa w meczu z Orłem Subkowy (1-3), a Spadkowicz z IV ligi, Powiśle Dzierzgoń zremisował bezbramkowo u siebie z Olimpia Sztum.

Powoli straty do czołówki odrabiają Żuławy Nowy Dwór Gdański. Wygrana z Gwiazdą Karsin to druga wygrana zespołu w tegorocznych rozgrywkach.

W grupie 3 (Słupsk) trwa świetna passa beniaminka Doliny Sperandy Gałąźnia Wielka. Wygrana ze Skotawią, to czwarta wygrana w lidze.

Na odmiennym biegunie ligowej tabeli znajduje się obecnie Lipniczanka Lipnica. Klęska w Debrznie i 17. miejsce w tabeli nie wróży udanego sezonu.

Klasyfikacja Strzelców Klasy Okręgówki:

9 – Krzysztof Szawarniak (MKS Debrzno)
7 – Adam Duda (AS Pomorze Gdańsk)
7 – Mateusz Bełz (Wisła Korzeniewo)
6 – Bartłomiej Szwajczewski (Start Miastko)
6 – Damian Jakubek (Kaszubia Studzienice)
6 – Marcin Oliwa (Orlęta Reda)

Total Page Visits: 257 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *