Z WIZYTĄ W KLASIE A

GRAŁA KLASA A

KLASA A

Zajrzyjmy na boiska zespołów Klasy A. W sześciu grupach drużyny walcząc o awans do "okręgówki" (po dwie drużyny z każdej grupy) a najsłabsze spadną do Klasy B. Walka rozkręciła się na całego.

grupa 1

W grupie 1 bezkonkurencyjny jest spadkowicz z Klasy Okręgowej - Błyskawica Reda. Sześć meczów - sześć wygranych w tym to ostatnie 8-0 w Gdyni z drugim w tabeli KP Gdynia. W sumie 36 goli z sześciu meczach. Niezła średnia i łatwa do obliczenia.
Kto jeszcze powalczy o "okręgówkę" Może Pomorzanin Gdynia, może drugi spadkowicz Ogniwo Sopot, które po słabym starcie zaczyna powoli odrabiać straty. Na drugim tabeli biegunie Zatoka 95 Puck z kompletem porażek.

grupa 2

Tutaj liderem jest Portowiec Gdańsk, co jest o tyle ciekawe, że w poprzednim sezonie niemal do końca zespół ten bronił się przed spadkiem do Klasy B. Teraz, po sześciu kolejkach, jest liderem w walce o V ligę. Oczywiście droga do sukcesu daleka, a ścisk w czołówce spory. Na ostatnim miejscu w tabeli Wisła Długie Pole. Zespół fenomen - choć zapewne zawodnicy i sympatycy tego klubu są z tego faktu zbytnio zadowoleni. Zespół bowiem, licząc obecny i poprzedni sezon, przegrał kolejno 19 meczów!!!

grupa 3

W 3 grupie swoje mecze rozgrywa Kaszubia Kościerzyna. Zespół, który jeszcze kilka miesięcy temu walczył o awans do III ligi, zrezygnował ze startu w IV i V lidze i postanowił wznowić rywalizację od Klasy A. Oczywiście na razie idą jak burza. Wygrali wszystkie mecze - strzelili 35 goli, tylko dwa stracili. Wygląda więc na to, że zawodnicy z Kościerzyny są na dobrej drodze do powrotu na wyższe szczeble rozgrywkowe. Sokół Zblewo również niedawno (dwa lata temu) grał w IV lidze, ale raczej szybkiego powrotu na ten szczebel nie można się spodziewać. Sokół przegrał wszystkie sześć spotkań, w tym tak wysoko jak 1-15 z Victorią Kaliska i na razie na próżno wypatruje światełka w tunelu.

grupa 4

W grupie 4 rywalizuje Rodło Kwidzyn - klub, który jeszcze trochę ponad dekadę temu grał w III lidze - podejmuje kolejna próbę wykaraskania się z najniższych lig. W poprzednim sezonie do awansu zabrakło jednego punktu, a co gorsze, ulegli między innymi swojego lokalnemu rywalowi z Kwidzyna - Suprze. Teraz wydaje się być wszystko na dobrej drodze. Pierwsze sześć meczów wygrali. Kto próbuje dotrzymać kroku liderowi? Przede wszystkim Mady Ostaszewo oraz dwójka beniaminków: Błękitni Kmiecin i Gryf Tczew. Przy okazji - zespół Gryfa to obecnie jedyna męska drużyna z Tczewa.

grupa 5

W tej grupie (Słupska Klasa A1) liderem jest Polonez Bobrowniki - jedyny zespół bez porażki. Ale rywalizacja jest bardzo zacięta i siódmy zespół tabeli ma niewielką stratę do pierwszego miejsca., w tym spadkowicz z "okręgówki" Wybrzeże Objazda. Tabelę zamyka Stal Jezierzyce z jedną wygrana na koncie.

grupa 6

O kolejne dwa miejsca w Słupskiej Kasie Okręgowej walczą zespoły w następnej grupie. Liderem jest Grom Nakla i Orkan Gostkowo. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje na razie Magic Niezabyszewo.

foto: Rodło Trzciano
foto: Rodło Trzciano
Total Page Visits: 354 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *