GRAŁA KLASA A

KLASA A
GRAŁA KLASA A
Cztery grupy Klasy A rozpoczęły zmagania w wiosennej części rozgrywek. Po lepiej, lub gorzej przepracowanym okresie przygotowawczym drużyny przystąpiły do walki. Jedne powalczą o awans do Klasy Okręgowej (po dwie najlepsze z każdej grupy), inne zrobią wszystko, co możliwe, aby za rok nie znaleźć się w najniższej na Pomorzu klasie rozgrywkowej, a jeszcze inne będą się po prostu dobrze bawić.


Z czterech grup, które już wystartowały (zespoły z grup słupskich rozpoczną rywalizację za tydzień) praktycznie tylko Stoczniowiec Gdańsk rywalizujący w grupie 2 może być spokojny awansu i równie spokojnie może budować swoją kadrę na mecze Klasy Okręgowej przyszłego sezonu. Przewaga 15 punktów nad trzecim zespołem w tabeli wydaje się niemożliwa do roztrwonienia w dwunastu pozostałych meczach rundy wiosennej. W pozostałych grupach zapowiada się bardzo zacięta walka o awans i to nawet kilku drużyn.


Walka o zapewnienie sobie ligowego bytu również zapowiada się niezwykle ciekawie.


W grupie 1 Zatoka 95 Puck niespodziewanie urwała jeden punkt w wyjazdowym meczu z Pomorzaninem. To dobry znak przed kolejnymi spotkaniami.

W grupie 2 aż trzy zespoły z samego dołu tabeli wygrały swoje mecze (w dodatku były to mecze wyjazdowe) i dalsza walka o zachowanie A klasowego bytu też będzie interesująca.

W grupie 3 cenne trzy punkty wywalczyła ekipa Santany Wielki Klincz. Punkty, które pozwoliły na zbliżenie się do rywali na odległość jednego meczu.


W grupie 4 niezwykle ważne spotkanie w kontekście utrzymania odbyło się w Postolinie. Błękitni oraz Lignowy Szlacheckie były w ligowej tabeli tuż nad kreską i bardzo potrzebowali ligowych punktów.
Gospodarze do przerwy przegrywali aż 1-4 i sytuacja nie wyglądała najlepiej. Ale po zmianie stron wszystko uległo odwróceniu. Cztery gole dla Błyskawicy (jeden gol samobójczy) odwróciły wynik spotkania i dały trzy bardzo cenne punkty.

foto: UKS Zatoka 95 Puck
foto: Pomorzanin Gdynia
foto: Wisła Długie Pole
foto: Sokół Ełganowo
foto: Sławek Borzechowo
foto: Santana Wielki Klincz
foto: Błyskawica Postolin
foto: Mewa Gniew
Total Page Visits: 250 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *