IV- ligowcy dalej walczą …

GRAŁA IV LIGA

Do zakończenia rozgrywek w IV lidze pozostało już bardzo niewiele. Dwie kolejki plus dwa zaległe mecze. A mimo to nadal nie znamy żadnych najważniejszych rozstrzygnięć. Ani w strefie walczącej o awans, ani w grupie zespołów broniących się przed degradacją.

Trwa szalona walka trzech czołowych zespołów o premiowane awansem do III ligi pierwsze miejsce. Kilka dni temu radość panowała w Kościerzynie, bo lider z Gniewina potknął się w meczu z lęborską Pogonią. Teraz sytuacja odwróciła się całkowicie. Kaszubia tylko zremisowała mecz z Pogonią i radość zapanowała w Gniewinie.

Kaszubia prowadziła w Lęborku po kolejnym golu Przemysława Żukowskiego, ale na kwadrans przed końcem gola ku radości Pogoni oraz Stolema Gniewina, zdobył 17-letni Franciszek Stenka.
Stolem nie mógł wypuścić z rąk takiego prezentu i pokonał 3-1 GKS Kowale po dwóch golach Mateusza Dampca i jednej Kamila Patelczyka.

Ciągle wierzą w końcowy sukces w Jaguarze Gdańsk. Po wygranej z Gedanią 2-1 i golach Macieja Pietruszewskiego i Romana Załowa w tabeli mają już tylko trzy punkty mniej od Stolema i jeden od Kaszubii. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że po rundzie jesiennej tracili do rywali odpowiednio osiem i dziewięć oczek. Czy jednak na dwie kolejki przed końcem uda się nadrobić z nawiązką trzy punkty? Z nawiązką, bo jak trafnie przypomniał na twitterze @Rafixcyferki w przypadku równej ilości punktów na koniec sezonu liczy się korzystniejszy bilans bramkowy z całego sezonu, a tutaj najlepsza jest Kaszubia, przed Stolemem i Jaguarem.

Co nas jeszcze czeka w terminarzu?

STOLEM – Gryf Słupsk
KASZUBIA – GKS Kowale
JAGUAR – Pogoń Lębork

GKS Kowale – JAGUAR
Gryf Słupsk – KASZUBIA
Wierzyca Pelplin – STOLEM

Sytuacja Jaguara z pewnością jest najtrudniejsza, ale nie odważyłbym się postawić tezy, że nie mają już żadnych szans na wygranie tej ligi.

zdjęcie: stolemgniewino.futbolowo.pl
zdjęcie: kaszubia-koscierzyna.pl
zdjęcie: sport.trojmiasto.pl


W grupie spadkowej walka o zachowanie bytu jest równie emocjonująca.
Na dobrą sprawę na dwie kolejki przed końcem nie znamy jeszcze żadnego zespołu, który spadnie do Klasy Okręgowej. W gronie najbardziej zagrożonych jest np. Powiśle Dzierzgoń, które kilka dni temu świętowało zdobycie Pomorskiego Pucharu Polski.

Total Page Visits: 269 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *