KIEPSKI POCZĄTEK POMORSKICH ZESPOŁÓW W CENTRALNYCH LIGACH

piłka

W tym sezonie pomorską piłkę na poziomie centralnym (PKO BP Ekstraklasa, Fortuna 1.Liga oraz eWinner 2.Liga) reprezentują cztery zespoły. Nie da się ukryć, że wszystkie cztery rozpoczęły ligowy wyścig od falstartu.


Poprzedni sezon był bardzo dobrym sezonem dla pomorskiej piłki. Lechia zajęła czwarte miejsce w Polsce, zaliczyła pucharowy epizod, Arka co prawda zakładanego celu (awans) nie osiągnęła, ale była czołową drużyną swojej ligi, bezpośredni awans przegrali o punkt. Chojniczanka wywalczyła awans na zaplecze ekstraklasy, a Radunia, jako beniaminek, do końca na ten awans miała szansę. Nic dziwnego, że po tak dobrych wynikach również w sezonie 2022/2023 oczekiwaliśmy dobrych wieści z ligowych wieści. Niestety, na razie takich nie ma.


Po czterech seriach spotkań (Lechia ma jeden mecz zaległy), na piętnaście spotkań, nasze ekipy zaliczyły tylko dwa wygrane mecze, pięć zakończyło się remisami, a pozostałe osiem to porażki.Lechia
0:3
x
3:2
0:1

Arka
1:0
0:0
0:1
1:1

Chojniczanka
2:2
0:2
0:2
2:3

Radunia
3:3
1:3
3:3
0:1

Ligi nabierają szybkiego tempa i trzeba szybko otrząsnąć się z marazmu, żeby w dalszej części sezonu walczyć o zrealizowanie swoich celów.

Total Page Visits: 189 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *