KLASA OKRĘGOWA – 33. KOLEJKA

GRAŁA V LIGA

Zespoły Klasy Okręgowej rozegrały 33. kolejkę spotkań. Wciąż znamy tylko dwoje beniaminków. Pozostałych poznamy po ostatniej kolejce oraz po meczach barażowych. Spadkowiczów - zapewne jeszcze później.


W grupie 1 - trwa walka o bezpośredni awans. Kolbudy i Orlęta wygrywają kolejne swoje mecze i w ostatniej serii spotkań rozstrzygną korespondencyjnie między sobą kwestię awansu. AS Kolbudy zagra w Kartuzach z Cartusią, a Orlęta Reda zagrają w Gdańsku z rezerwami Gedanii. Aktualny lider z Kolbud ma jeden punkt więcej w tabeli od rywala z Redy i lepszy bilans bezpośrednich spotkań. W Kolbudach bardzo liczą na to, że nie powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu, gdzie przed meczem ostatniej kolejki byli liderem tabeli, ale przegrali mecz w Różynach i wypadli nawet ze strefy barażowej.

Trzeci w tabeli jest Bałtyk II Gdynia, który przegrał kolejny mecz i zajmie w tabeli III miejsce, które zagwarantuje im prawo do meczów barażowych.

Kwestia spadku z grupy 1 rozstrzygać się będzie do ostatniej rundy, a pewnie jeszcze sporo później.

Na ten moment spadają trzy ostatnie zespoły plus czwarta z uwagi na spadek z IV ligi Orkana Rumia. Jeśli z IV ligi spadną także Czarni Pruszcz Gdański - "okręgówkę" opuści kolejny zespół z tabeli. Ale to dopiero początek dywagacji. W przypadku awansu po barażach drużyny z tej grupy - z ligi spadnie jedna drużyna mniej. Kolejna sprawa to klubowe licencje. Na ten moment przynajmniej jedna ekipa może nie otrzymać licencji na sezon 2022/2023, co znowu spowodowałoby spadek z ligi jednej drużyny mniej.

Wszystko to mocno skomplikowane i sprawi, że wiele zespołów jeszcze po zakończeniu rozgrywek nie będzie mogło spać spokojnie śledząc kolejne wyniki (baraże) i komunikaty Komisji Licencji.

W grupie 2 - w meczu czołowych drużyn Wietcisa Skarszewy pokonała Powiśle Dzierzgoń i dzięki temu na pozycję wicelidera wskoczyły rezerwy Raduni Stężyca. Po ostatniej kolejce sytuacja może się znowu zmienić, bo Radunia II podejmuje Powiśle Dzierzgoń. Drużynie z III miejsca raczej zabraknie punktów do udziału w barażach. Na ten moment Bałtyk II ma 72 punkty, Wietcisa 69, Gryf SMS 68.


Z V ligi spadają trzy ostatnie drużyny plus ewentualnie dodatkowo jeszcze jedna w wyniku spadku z IV ligi Borowiaka Czersk. Analogicznie jak w grupie 1 i 3, w przypadku awansu po barażach zespołu z tej grupy, z ligi spada jedna ekipa mniej.

W grupie 3 - toczy się walka o drugie miejsce barażowe. Obecnie trzecie miejsce zajmuje Gryf SMS Słupsk, ale 68 punktów to zbyt mało, żeby wywalczyć prawo udziału w meczach barażowych dla drużyn z III pozycji w lidze.

Start Miastko w ostatniej kolejce spotka się na własnym boisku z ostatnią drużyną tabeli, Wybrzeżem, i jeden punkt zagwarantuje mu drugie miejsce i baraże.

Liczba spadkowiczów zależna jest od tego, kto spadnie z IV ligi. Sytuacja jest taka, że przynajmniej jedna z drużyn (Sparta lub Jantar) na pewno spadną do "okręgówki", tak więc z V ligi spadną cztery ostatnie zespoły. Jeśli spadnie zarówno Sparta, jak i Jantar, to z "okręgówki" spadnie pięć ostatnich drużyn.

Degradację może zmniejszyć awans po barażach drugiej drużyny z tej grupy V ligi.

foto: Pomezania Malbork
Total Page Visits: 357 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post