LIVE: 21 kolejka III ligi – kto w czołowej “ósemce”?

W najbliższy weekend wobec zawieszenia rozgrywek amatorskich i juniorskich, a także przerwy reprezentacyjnej, zostało nam emocjonowanie się tylko rozgrywkami III ligi – grupy 2.


zdjęcie: http://www.radunia.gminastezyca.pl


Na szczęście spodziewamy się wielu emocji, a to głównie ze względu na fakt, że to ostatnia kolejka pierwszej części rozgrywek.

Po tej serii spotkań liga zostanie podzielona na dwie części: pierwszą “ósemkę” i całą resztę. Czołowa grupa rozegra czternaście spotkań (każdy z każdym i rewanż) i powalczy o awans do eWinner II ligi.
Druga grupa – licząca czternaście zespołów – rozegra trzynaście spotkań każdy z każdym (bez rewanżów) i wyłoni ze swojego składu drużyny, które w przyszłym sezonie będą musiały walczyć na poziomie IV ligi. Ze względu na ilość drużyn oraz możliwy spadek z II ligi drużyn z naszego makroregionu, może się okazać, że z 14 osobowej grupy drużyn spadnie aż 7, a być może nawet 8-9 drużyn.Aktualna tabela przedstawia się następująco:

UWAGA: W przypadku równej liczby punktów po 21 kolejce kolejność w tabeli ustala się na podstawie lepszej różnicy bramek w sezonie.

W ostatniej kolejce przed podziałem zagrają:


Jak widać z tabeli, jest szansa, żeby do czołowej “ósemki” awansowały aż cztery ekipy z Pomorza. Drużyny z Przodkowa i Starogardu Gdańskiego grają na wyjeździe, ale rywale to najsłabsze ekipy III ligi, więc liczymy na dobry wynik gwarantujący miejsce w czołowej grupie Ligi.
Bałtyk Gdynia gra mecz u siebie z Polonią Środa Wielkopolska i jest w o tyle dobrej sytuacji, że nawet w wyniku przegranej może zająć miejsce w “ósemce”, ale w takim wypadku będzie musiał czekać na wyniki z innych boisk i liczyć bramki.
Gryf Wejherowo nie awansuje do pierwszej grupy, ale będzie wałczył o cenne punkty pozwalające jeszcze pomarzyć o uniknięciu kolejnego spadku do niższej ligi.

Zapowiada się pasjonująca rywalizacja. Mecz Elany ze Świtem Skolwin już w piątek 19.30, pozostałe mecze w sobotę o g. 14.00

Linki do transmisji LIVE ze spotkań najbliższej kolejki:

Total Page Visits: 394 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post