Ogniwo Sopot w pogoni za “okręgówką”

Ogniwo Sopot, po spadku dwa lata temu z Klasy Okręgowej, próbuje zrobić wszystko, żeby na ten szczebel rozgrywek powrócić. Rok temu, mimo niezłej wiosny, nie udało się odrobić strat i do awansu zabrało kilku punktów. Czy uda się zrealizować cel w tym sezonie?

Sytuacja w tabeli mocno przypomina tę z poprzednich rozgrywek. Spora strata punktowa po rundzie jesiennej i próba odrobienia strat na wiosnę. Przerwa między rundami przyniosła prawdziwą rewolucję kadrową w drużynie z Sopotu. Zespół opuściło kilkunastu graczy i oczywiście tyle samo nowych twarzy pojawiło się w klubie. Zmiana nastąpiła także na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem sopocian został Adam Billewicz, który zastąpił na tym stanowisku Rafała Langowskiego.

Dwa pierwsze mecze przyniosły Ogniwu komplet ligowych oczek. Szczególnie cenna była wygrana przed tygodniem w Mrzezinie ze Startem. To jeden z tych rywali, które Ogniwo musi gonić w tabeli, jeśli marzy o powrocie do "okręgówki". Ogniwo wygrało 2-1 po golach Macieja Karpusa i Mateusza Czecholińskiego.

Wczoraj dorzucili kolejną wygraną pokonując 4-2 Iskrę Szemud. Bohaterami spotkania byli bezprzecznie 17-letni Jan Czukiewicz, zdobywca trzech goli, oraz Mateusz Czecholiński, który w tym spotkaniu zaliczył bramkę i dołożył aż trzy asysty.


Po dwóch meczach rundy wiosennej Ogniwo odrobiło część strat do premiowanych awansem miejsc. W tej chwili tracą cztery oczka do Dragona Bojano i sześć do Startu Mrzezino. Zapowiada się zatem ciekawa walka o dwa czołowe miejsca. Już w następnej kolejce, po świętach, Ogniwo rozegra kolejny bardzo ważny mecz wyjazdowy. Tym razem spróbuje ograć wicelidera tabeli - zespół z Bojana.


foto: Pomorska Giełda Piłkarska

AKTUALNA TABELA KLASY A

RELACJA Z MECZU: SPORT TRÓJMIASTA - ZBIGNIEW górecki

Total Page Visits: 408 - Today Page Visits: 7

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *