Pomorscy trzecioligowcy bez wygranej w tej serii spotkań

Zespoły 3.ligi rozegrały dziś większość meczów 22.kolejki spotkań. Znowu nie była to udana kolejka dla drużyn z Pomorza. Żaden z naszych zespołów nie dopisał w tej serii spotkań kompletu punktu. Sytuacja trzech z nich jest bardzo trudna, żeby nie powiedzieć więcej. Świt Skolwin Szczecin jedną nogą w 2.lidze.W piątek Gedania zremisowała w derbowym meczu 1:1 z Wikędem Luzino [Manuszewski - Wojda] i były to jedyne zdobycze punktowe zespołów z naszego regionu w tej kolejce.

Dziś:
Cartusia Kartuzy przegrała 2:4 w Stargardzie z Błękitnymi [Vidal, Łysiak]
KP Starogard Gdański przegrał 1:2 wyjazdowy mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce
Stolem Gniewino uległ w meczu u siebie 0:3 rezerwom Pogoni Szczecin


Tak fatalne wyniki przekładają się, niestety, na taką, a nie inną sytuację w ligowej tabeli. Cartusia i Gedania zajmują odległe pozycje, ale ich wcześniejszy dorobek punktowy powinien spokojnie wystarczyć do zachowania ligowego bytu.

Z każdym tygodniem coraz mniejsze szanse na grę na tym poziomie w przyszłym sezonie mają KP Starogard Gdański oraz Wikęd Luzino.
Stolem Gniewino jest w trochę lepszej sytuacji, ale żeby móc być pewnym utrzymania musiałby przegonić w ligowej tabeli Flotę Świnoujście, albo trzymać kciuki za drugoligową Olimpię Grudziądz, która póki co jest na ostatnim miejscu i jeśli spadnie, powiększy grono trzecioligowych spadkowiczów do czterech.


Dodatkowo tak duża ilość spadkowiczów z 3.ligi spowoduje lawinowy spadek nawet sześciu zespołów z 4.ligi i aż ośmiu z 5.ligi.

W meczu na szczycie rozgrywek Świt Szczecin pokonał 1-0 Elanę Toruń i z przewagą 14 oczek na rywalem przewodzi ligowe tabeli.


foto: Gedania Gdańsk


Wyniki 22.kolejki spotkań

Gedania Gdańsk - Wikęd Luzino 1-1
Błękitni Stargard - Cartusia Kartuzy 4-2
Pogoń Nowe Skalmierzyce 2-1 KP Starogard Gdański
Stolem Gniewino - Pogoń II Szczecin 0-3
Polonia Środa Wielkopolska - Unia Wąbrzeźno 3-1
Świt Szczecin - Elana Toruń 1-1
Zawisza Bydgoszcz - Unia Swarzędz 1-1
Sokół Kleczew - Noteć Czarnków 2-2
Vineta Wolin - Flota Świnoujście /mecz w niedzielę/

WordPress Data Table Plugin
Total Page Visits: 153 - Today Page Visits: 2

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *