10 June 2023

RANKING DRUŻYN POMORZA – ZESTAWIENIE 4

RANKING DRUŻYN POMORZA ZESTAWIENIE 4

Uwaga!  Zestawienie, które przedstawiam, to tylko zabawa i nie należy go traktować inaczej. Niemożliwe jest przecież postawienie obok siebie wyników drużyn, które występują na różnych poziomach rozgrywkowych, w różnych grupach ligowych, a w dodatku rozegrały różną ilość spotkań. W moim zestawieniu przyjąłem średnią ilość punktów zdobytych w sezonie oraz uwzględniłem wskaźnik wartości poszczególnych rozgrywek. Dodałem również bonus za strzelane gole.


Generalnie nie chodziło mi o to, kto dziś gra w wyższej lidze, ale o to, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy np. czołowy zespół czwartej ligi, wygrywający większość swoich spotkań, nie powinien być w rankingu wyżej od zespołu, który co prawda gra w wyższej klasie rozgrywkowej, ale przegrywa większość spotkań.  Stąd właśnie taki współczynnik. 

Nie chodzi o to, że klub z III ligi jest lepszy od tego w ekstraklasie, tylko o to, że aktualnie wygrywa więcej meczów, lepiej punktuje itp.

Współczynnik ligowy powoduje, że jedna wygrana w wyższej lidze poprawia punkty znacznie bardziej, niż taka sama w niższej lidze. Do tego uwzględniłem strzelone bramki i różnice goli.

Miłej zabawy. Ranking będzie aktualizowany na bieżąco.

17 MAJA 2022

Total Page Visits: 293 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PUCHAR Previous post JUTRO ĆWIERĆFINAŁY POMORSKIEGO PUCHARU POLSKI
Next post ZNAMY PÓŁFINALISTÓW POMORSKIEGO PUCHARU POLSKI