REZERWY GEDANII W IV LIDZE!

Awans rezerw Gedanii

Rezerwy Gedanii po dzisiejszej wygranej w Bożympolu Wielkim 3-1 z Sokołem wywalczyły awans do IV ligi.

Walka o awans toczyła się do ostatniej kolejki. Zespół Gedanii, oparty niemal w całości na juniorach, od początku seryjnie i efektownie wygrywał swoje mecze i pędził do IV ligi. W końcówce młodzi zawodnicy złapali chwilową zadyszkę i pozwolili zbliżyć się na odległość trzech punktów rezerwom Bałtyku Gdynia. Młodzi gedaniści wytrzymali jednak presję, wygrali ostatnie potyczki i mogą świętować awans.

Tak naprawdę mogli to już uczynić przed dzisiejszym meczem, ponieważ konkurent do awansu z Gdyni stracił możliwość promocji z powodu degradacji pierwszego zespołu z Gdyni. Gedania II nie musiała wygrywać swojego ostatniego meczu, ale zrobiła to i zasłużenie wywalczyła awans.

Brawo dla młodych gedanistów!
Brawo dla trenera Pawła Szajrycha!

Gedania II oczywiście nigdy nie grała w swojej historii na tak wysokim poziomie jak IV liga. Kiedyś, w innym życiu, po fuzjach z Flotyllą, rezerwy Gedanii występowały krótko w V lidze, ale to było naprawdę w innych czasach.


Gedania z awansem. Kto w barażach? Skoro drugi w tabeli Bałtyk II Gdynia nie może awansować, skoro trzeci w tabeli Jaguar II Gdańsk też nie może awansować, to może w barażach zagra czwarty w tabeli Stoczniowiec Gdańsk? Zobaczymy?


Zenit Łęczyce wygrał swoje cztery ostatnie mecze (nie licząc walkowera z Gedanią) i rzutem na taśmę uciekł ze strefy spadkowej kosztem GTS Mokry Dwór. Jednak, w przypadku degradacji z IV ligi AS Kolbudy lub Czarnych Pruszcz Gdański, również Zenit Łęczyce będzie musiał opuścić ligę.


foto: Gedania Gdańsk

foto: Gedania Gdańsk
foto: Gedania Gdańsk
Total Page Visits: 150 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post