Stolem Gniewino wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniora Młodszego!

Stolem Gniewino wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniora Młodszego!

                     

 

 

Juniorzy Młodsi Stolemu Gniewino, podopieczni Tomasza Kotwicy, wygrali 3:2 drugi mecz barażowy z GKS Katowice i wywalczyli dla swojego klubu awans do Centralnej Ligi Juniorów.  

 

Gniewinianie wygrali pierwszą potyczkę barażową na swoim boisku 1-0 i do Katowic pojechali  z nadzieją na obronienie przewagi.  Katowiczanie jednak szybko odrobili straty i po przerwie przy wyniku 1-0 dla GKS  wszystko zaczynało się od nowa.   Początek drugiej połowy w wykonaniu Stolemu był  piorunujący.  Dwie efektowne akcje, dwa gole i zespół z Gniewina prowadził 2-1!    Gospodarze wyrównali  wynik meczu na 2-2  i do końca szukali szansy na trzeciego gola, który dałby im dogrywkę.    Byli bardzo blisko, gdy Kacper Ćwielong wykonywał rzut karny, ale po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce.  Do końca mnóstwo walki, ale w doliczonym czasie gry to Stolem zadał decydujący cios i wygrał mecz 3-2!

 

Te wygrane mecze barażowe gwarantują klubowi  awans do przyszłorocznych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17, gdzie zmierzą się min, ze Śląskiem Wrocław, Górnikiem Zabrze, Rakowem Częstochowa, Lechem Poznań, Pogonią Szczecin czy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia.   Świetne towarzystwo!

Uwaga:  Awans wywalczył zespół rocznika 2007 i młodszych, ale w nowych rozgrywkach CLJ będą występować zawodnicy  roczników  2008 i młodszych.

De facto awans wywalcza się nie da siebie (dla swojej drużyny),  tylko dla klubu i młodszych kolegów.   foto:  Stolem Gniewino
foto: Stolem Gniewino
Total Page Visits: 123 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *