W Pucku zaczęli odbijanie się od sportowego dna.

W Pucku zawsze działo się bardzo wiele w temacie piłki nożnej. Wychowało się tu i grało wielu znanych piłkarzy: Michał Biskup, Daniel Dubicki, Michał Smarzyński czy Michał Renusz. Zmieniały się nazwy klubu, zmieniały się licencje klubowe przenoszone z innych lig i innych drużyn, ale zawsze była tu niezła piłka.

W sezonie 2007/2008 drużyna Zatoki Puck wystąpiła nawet w meczach barażowych, których stawką była ówczesna II liga. Awansu nie było, lepsza okazała się Pogoń Szczecin.

Jak to często w życiu bywa skończyły się fundusze od sponsorów, skończyły się wizyty niezłych, ligowych, piłkarzy, skończyły się dobre wyniki. UKS Zatoka 95 Puck ugrzęzła w A klasowej rzeczywistości. Nie było łatwo, a w kolejnych sezonach coraz trudniej było ten szczebel rozgrywek uratować. Ostatnie cztery lata, to już jazda po sportowej bandzie, na granicy spadku. W zasadzie udawało się uratować A klasę bardziej jeszcze większą słabością rywali, niż własną mocą. To musiało się zakończyć spadkiem na samo dno ligowego grania na Pomorzu.

W czerwcu tego roku Zatoka 95 Puck, w kiepskim stylu, zajęła ostatnie miejsce w lidze i spadła z hukiem do B klasy. Aż 14. punktów straty do następnego rywala i ponad sto bramek we własnej siatce.

Na szczęście w UKS Zatoka 95 Puck nie składają broni i robią wszystko, aby od tego ostatniego szczebla piłkarskiego jak najszybciej odbić się w górę.

Dwa pierwsze mecze rozgrywek i sześć punktów dopisanych do bilansu. To dobry prognostyk dla podopiecznych trenera Jarosława Gołdyna przed dalszą rywalizacją o powrót do A klasy.

A z kim Zatoka będzie o ten awans walczyć? Pewnie z drużynami z Choczewa, Połchowa albo Linii.

Ważne, że pierwsze dwa kroki zostały zrobione. Równie ważne jest także to, że w klubie nie skupiają się jedynie na seniorach grających w B klasie. Pamiętają o szkoleniu dzieci i młodzieży i dlatego w obecnym sezonie mają swoje drużyny w rozgrywkach juniorów młodszych, trampkarzy, młodzików i jeszcze młodszych dzieciaków w barwach puckiej Zatoki.

To na pewno dobra inwestycja w przyszłość. Wszak Daniel Dubicki też od takich rozgrywek zaczynał przed laty swoją podróż ku szczytom polskiej piłki.

ZATOKA 95 PUCK 9:1 PUMA DARZLUBIE - RELACJA ZE STRONY KLuBOWEJ ZATOKI:

Druga wygrana 🔥🔥🔥 Druga kolejka ligowa, tym razem podejmujemy Pumę Darżlubie. W kadrze kilka zmian, wypadają Marek Rambiert(kontuzja), Michał Szweda(wyjazd),Andrzej Mudlaff a tuż przed meczem zapada decyzja że ze względu na uraz nie zagra także Michał Chrobak. W ich miejsce pojawiają się wracający do klubu Marcel Ziemann i Mateusz Oss. Jest także nowy zawodnik Grzegorz Maciszka oraz Eryk Migowski. Tuż po rozpoczęciu gry pada pierwsza bramka.. którą zdobywają goście, niestety dla nich sędzia pokazuje spalonego i bramki nie uznaje (błąd sędziego). W piątej minucie Paweł Krepel zdobywa pierwszą bramkę dla Zatoki.
Siedem minut później jest juz dwa zero, Igor Jenek w polu karnym rywali walczy o piłkę z obrońcą gości,ta trafia pod nogi Pawła, który z kilku metrów umieszcza ją w bramce. W dwudziestej minucie po naszym błędzie goście zdobywają bramkę kontaktową.
Cztery minuty później Damian Białk podaje do Szymona Mazura, tego w ostaniej chwili uprzedza obrońca gości,ale piłka trafia do Daniela Littwina, który zdobywa trzecią bramkę dla Zatoki. W trzydziestej drugiej minucie Daniel podaje do Pawła Krepla i zdobywamy czwartą bramkę. Mimo jeszcze kilku okazji do przerwy wynik już sie nie zmienia. Na drugą połowę wychodzimy z jedną zmianą, za Rafała Gorlika, pojawia się Jakub Popiel.
Dziesięć minut później na plac gry wchodzi Mateusz Oss. Piatą bramkę uderzeniem zza pola karnego zdobywa Damian Białk. Na sześć do jednego po uderzeniu zza pola karnego i błędzie bramkarza rywali trafia wprowadzony wcześniej Eryk Migowski. Grę utrudnia padający ulewny deszcz, a na boisku pojawiają się debiutanci Grzegorz Maciszka i Patryk Neumann. Siódma bramka to kolejne trafienie Daniela Littwina, a bramkę na osiem do jedenego strzela Eryk. Mamy jeszcze kilka okazji ( Oss, Maciszka, Migowski) a wynik na trzy minuty przed końcem ustala Grzegorz Maciszka. Dwie wygrane na początku ligi oczywiście cieszą, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę że jeszcze sporo pracy przed nami a za tydzień o punkty w Bożym polu będzie o wiele trudniej.

UKS Zatoka 95 Puck - KS PUMA Darzlubie 9️⃣:1️⃣ (4:1) ⚽Bramki : 👉 ZATOKA : Paweł Krepel 3 (5, 12, 32), Daniel Littwin 2 (24, 73), Eryk Migowski 2 (67,84), Damian Białk 62 min, Grzegorz Maciszka 87 min 👉 PUMA : 20 min 🟨 Żółta kartka : ZATOKA :Marcel Ziemann

ZATOKA : Kacper Szeiba - Franciszek Byczkowski (62 Eryk Migowski), Damian Jarzembinski, Rafał Gorlik (46 Jakub Popiel) Patryk Fetta - Daniel Littwin, Szymon Mazur (70 Patyk Neumann), Damian Białk, Igor Jenek - Marcel Ziemann (55 Mateusz Oss), Paweł Krepel (68 Grzegorz Maciszka)

Nie zagrali : Michal Kupski, Gracjan Kosirog

Trener : Jarosław Gołdyn