Ze sportową wizytą w… Baninie

Nowy sezon piłkarskich rozgrywek to również początek rywalizacji w regionalnym Pucharze Polski. Pierwszą rundę tych rozgrywek zaplanowano na 15 sierpnia.

W ten dzień postanowiłem wybrać się do Banina i obejrzeć mecz pomiędzy miejscowym KP FPT Banino a Olimpią Osową. Chciałem zobaczyć pierwsze oficjalne spotkanie Olimpii po ponad sześciu latach, kiedy wycofali się po rundzie jesiennej sezonu 2016/17. Występowali wtedy w klasie okręgowej.

Gospodarze - KP FPT Banino są nowym klubem na pomorskiej mapie. Co prawda głównie z nazwy, bo trzon składu pozostał prawie bez zmian w stosunku do poprzedniego sezonu, w którym grał pod nazwą Pomorzanina Banino. Uplasował się wtedy na piątym miejscu w tabeli, na co złożyło się dziewięć zwycięstw oraz jedenaście porażek.

Ich rywalizacja w pierwszej rundzie Pucharu Polski zapowiadała się więc ciekawie. Dla jednych i drugich awans do kolejnej rundy mógłby przyczynić się do lepszego startu w zbliżającym się sezonie.

Mecz rozpoczął się planowo o godzinie 18, w temperaturze jakiej dawno u nas nie widzieliśmy. Żar lał się z nieba, jednak zawodnicy bez wymówek stawili się by zacząć rywalizację. Być może również dlatego, że rozgrywki B klasy jeszcze nie ruszyły, a zawodnicy czuli głód sportowej rywalizacji i walki o ligowe punkty.

Od początku spotkania lepiej gra układała się dla gospodarzy. Byli dłużej przy piłce, starali się atakować rywali i nie pozwalali dochodzić rywalowi pod swoje pole karne. Mimo stwarzanych wielu szans, na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis. Kiedy wydawało się, że tak zakończy się pierwsza połowa, zespół z Banina objął prowadzenie.

Do przerwy KP FPT Banino wygrywał z Olimpią Osową 1-0. Mimo tylko jednej bramki mecz w pierwszej połowie był ciekawy i kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Druga odsłona dosyć niespodziewanie rozpoczęła się od lepszej gry Olimpii. Zaczęli dokładniej grać i zaczęli stwarzać sobie coraz groźniejsze akcje. Po jednej z nich zdołali wywalczyć rzut karny, który pewnie zamienili na bramkę.

Końcowy kwadrans spotkania to była już gra na zdobycie decydującej bramki. Akcja za akcję z jednej i drugiej strony. Tak się jednak nie stało i 90 minut rywalizacji nie przyniosło rozstrzygnięcia i sędzia musiał zarządzić rozegranie dogrywki.

W niej już lepsi okazali się gospodarze, którzy już w jej pierwszej części zdobyli dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla KP FPT Banina. Spotkanie jednak mogło się podobać, ponieważ obie drużyny zaprezentowały dużą wolę walki i stworzyły naprawdę ciekawe widowisko. Gdy dodamy do tego upał, w którym dane im było rozegrać to spotkanie, zawodnicy naprawdę pokazali się z dobrej strony.

Rozgrywki pucharowe mają jednak to do siebie, że tylko jedna drużyna może przejść dalej. KP FPT Banino gra dalej, a Olimpia Osowa, jak to się często słyszy, może już skupić się na rozgrywkach ligowych.

Pomorska B klasa rusza w najbliższym tygodniu, jednak oba kluby nie spotkają się już w tym sezonie. Olimpia Osowa występować będzie w grupie drugiej, gdzie rywalizować będzie m.in. z kilkoma innymi gdańskimi klubami. KP FPT Banino grać będzie w grupie trzeciej, w której pewnie liczą, że osiągną lepszy wynik niż w poprzednim sezonie i skończą wyżej niż na piątej pozycji.

W pełni rozpoczyna się więc piłkarskie granie w naszym województwie. Przed nami więc dużo sportowej rywalizacji i wielu niespodzianek, na które pewnie liczymy.tekst i zdjęcia: Jarosław Kościelak - autor bloga: pilkapomorze.blogspot.com

Total Page Visits: 220 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post