8 June 2023

ZE SPORTOWĄ WIZYTĄ W… GDYNI


Ze sportową wizytą w Gdyni.

W „RWS Investment Group” IV lidze 25 kolejkę gier zaplanowano w środku tygodnia. Większość meczów rozegrano w środę 5 kwietnia. Jedno z takich spotkań miało miejsce w Gdyni, gdzie na Stadionie Narodowym Rugby przy ulicy Kazimierza Górskiego rezerwy Arki Gdynia podejmowały GKS Kowale.

Godzinę rozpoczęcia meczu ustalono na 16, aby przynajmniej część sympatyków, którzy chcieli zobaczyć to spotkanie mogli dotrzeć na stadion po pracy, uczelni czy szkole.

Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali miejsce w środku tabeli, mając w swoim dorobku 36 punktów wywalczonych w dotychczasowych 24 kolejkach. Ich rywal z Kowal tych punktów miał 29 i plasował się trzy pozycje niżej. Spotkanie więc zapowiadało się jako rywalizację drużyn o zbliżonej pozycji w środku ligowej stawki.

Mecz od początku dobrze ułożył się dla Arki. Już w pierwszej akcji mogli wyjść na prowadzenie, jednak piłka po strzale jednego z zawodników zatrzymała się na słupku. Chwilę później gracz Arki uderzył również bardzo dobrze, jednak piłka ponownie zatrzymała się na obramowaniu bramki, tym razem na poprzeczce. Po tych dwóch bardzo dobrych sytuacjach do głosu doszli goście, którzy w 20 minucie mieli bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki, której jednak nie udało im się wykorzystać.

Gdy na stadionie widniał wynik bezbramkowy nadeszła 24 minuta gry i zamieszanie w polu karnym GKS-u Kowale, po którym sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Pierwszą próbę zdołał obronić bramkarz, jednak sędzia dopatrzył się nieprawidłowego wybiegnięcia golkipera za linię przed uderzeniem. Nakazał więc powtórzyć rzut karny, który już bez problemu strzelił Alec Schwartzman. Swoją przewagę na boisku gracze Arki udokumentowali jeszcze przed przerwą. Zdobyli ją ponownie z rzutu karnego, który pewnie wykorzystał Wadym Kukuruza.

W pierwszej połowie zespołem lepszym byli gospodarze, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia gola. Do szatni schodzili prowadząc 2-0 po obu bramkach strzelonych z jedenastu metrów. GKS Kowale starało się zagrozić bramce Arki po szybkich atakach, których kilka udało się im przeprowadzić w pierwszej części spotkania.

Na drugą odsłonę wyraźnie zmotywowani wyszli goście, którzy nie zrazili się niekorzystnym dla nich wynikiem i chcieli odwrócić losy spotkania. Zaczęli grać szybciej i dokładniej co przełożyło się na więcej stworzonych sytuacji pod bramką Arki. Ich próby przyniosły skutek w 63 minucie, kiedy po składnej akcji kontaktową bramkę zdobył Mateusz Kobyliński.

Ten gol mocno uskrzydlił gości, którzy jeszcze mocniej przycisnęli gospodarzy. Ich napór jednak dobrze bronili Arkowcy, którzy ograniczali się do wyprowadzania szybkich kontrataków. Mecz w drugiej połowie się otworzył i obie drużyny zaczęły stwarzać sobie dużo więcej sytuacji. Jednak już żaden atak nie przyniósł bramki dla jednej i drugiej drużyny.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla rezerw Arki Gdynia. Z przebiegu całego spotkania obie drużyny mogą być zadowolone, ponieważ Arka i GKS Kowale rozegrały dobry mecz i stworzyły wiele sytuacji do zdobycia gola. Jednak komplet punktów zainkasowała jedna drużyna.

Trzy oczka wywalczone w tej kolejce umocniły Arkę w środku ligowej stawki. Dla GKS-u Kowale ten sezon nadal nie jest spokojny, ponieważ muszą oni spoglądać na zespoły, które są za nimi, a ostatnimi czasy zaczęły punktować, aby uniknąć spadku do klasy okręgowej. GKS na chwilę obecną ma zaledwie 5 punktów przewagi nad strefą spadkową, a do końca pozostało jeszcze 13 kolejek i 39 punktów możliwych do zdobycia. Gonią go takie zespoły jak Pogoń Lębork czy Powiśle Dzierzgoń, które na wiosnę zdobyły już 10 punktów czy Gryf Słupsk (9 punktów). Jest więc sporo punktów do ugrania i w obecnej rundzie będą mocno walczyć o pozostanie w IV lidze na kolejny sezon. Plan na utrzymanie ma jednak jeszcze kilka drużyn.foto i tekst: Jarosław Kościelak

foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
Total Page Visits: 325 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post KLASA OKRĘGOWA – 23.KOLEJKA
Next post RYSZARD WIECZOREK TRENEREM ARKI GDYNIA