Ze sportową wizytą w… Rumi

W pierwszej grupie gdańskiej klasy okręgowej po 22 kolejkach niekwestionowanym liderem jest zespół Czarnych Pruszcz Gdański. Ubiegłoroczny spadkowicz z IV ligi po roku banicji pewnie zmierza na wojewódzki poziom rozgrywkowy, mając bezpieczną przewagę nad pozostałymi drużynami. Za jego plecami znajduje się kilka klubów, które walczą o drugą pozycję w tabeli, która umożliwia start w barażach o IV ligę.

Wśród tych drużyn są m.in. Stoczniowiec Gdańsk, Osiczanka Osice, Orlęta Reda czy Orkan Rumia. Ten ostatni w minioną sobotę podejmował na własnym obiekcie przy ulicy Mickiewicza rezerwy Bałtyku Gdynia. W bardzo ważnym dla nich spotkaniu, w ubiegłym tygodniu, ulegli Osiczance Osice 2-3. Chcieli się więc szybko zrehabilitować i dobrze zaprezentować w następnym meczu.

Ich rywal – druga drużyna Bałtyku Gdynia, po wiosennym falstarcie i trzech porażkach z rzędu, zanotowała serię trzech zwycięstw, pokonując na swojej drodze GKS Sierakowice oraz rezerwy Cartusii Kartuzy i Gryfa Wejherowo. Faworytem sobotniego starcia byli jednak gracze z Rumi, którzy nie tylko byli gospodarzami, ale zajmowali wyższe miejsce w tabeli.

Mecz od początku dobrze ułożył się dla Orkanu Rumia, który w 15 minucie spotkania wyszedł na prowadzenie. Zespołową akcję prawą stroną boiska, pewnie wykończył Maksymilian Wałdowski. Na straconą bramkę szybko odpowiedzieli goście, którzy parę minut później wyrównali, spokojnie wykorzystując rzut karny za sprawą Michała Dmochowskiego. Kolejne minuty gry przyniosły typową walkę w środku pola, w której delikatną przewagę mieli zawodnicy Bałtyku. Żadnej z drużyn nie udało się jedna zdobyć bramki w pierwszej odsłonie gry i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1-1.

Po przerwie niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Sochacki. Kiedy wydawało się, że goście pójdą za ciosem i podwyższą prowadzenie, do głosu doszli zawodnicy Orkanu. W przeciągu dwóch minut odwrócili losy spotkania, zdobywając dwie bramki za sprawą Sebastiana Samulskiego i Jakuba Farbotki. Ze stanu 1-2 na stadionie zrobiło się 3-2 dla gospodarzy. Młodzi gracze Bałtyku Gdynia nie otrząsnęli się po tym i przed końcem spotkania stracili jeszcze jedną bramkę. Wynik ustalił Kacper Kiełb. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Orkanu Rumia 4-2.

Dzięki temu zwycięstwu Orkan ma już 38 punktów i nadal realną szansę na drugie miejsce w tabeli. W następnej kolejce czeka ich trudny mecz z sąsiadem w tabeli – Sportingiem Leźno. Wygrana za tydzień może okazać się bardzo ważna przed końcówką ligowej rywalizacji.

O utrzymanie w tabeli zaczęli też mocno walczyć za to gracze Portowca Gdańsk. Ich forma w obecnej rudzie może zaskakiwać. Przez całą rundę jesienną zdobyli zaledwie osiem punktów i zamykali ligową tabelę. Po sobotnim pokonaniu swojego sąsiada w tabeli – Błyskawicy Redy Rekowo Dolne mają już 21 punktów, tracąc do nich już tylko jedno oczko. W tym roku zainkasowali już trzynaście punktów. Jeżeli utrzymają swoją obecną dyspozycję to mają bardzo duże szanse, że w przyszłym sezonie również zagrają w klasie okręgowej. Jak widać bardzo słaba dyspozycja jesienią, nie przekreśla całego sezonu.

Do końca pozostało jeszcze dziesięć kolejek, więc na przewidywanie jest jeszcze trochę za wcześnie. Ostatnia kolejka zaplanowana jest w połowie czerwca i wtedy zobaczymy jak przedstawiać się będzie końcowa tabela.tekst i foto: Jarosław Kościelak - Pilkapomorze.blogspot.com

Total Page Visits: 333 - Today Page Visits: 2

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *