8 June 2023

18 kolejka I Polskiej Ligi Futsalu

Dwie wygrane i remis – pomorskich drużyn w osiemnastej kolejce rozgrywek I ligi futsalu.

Walczący o awans do Ekstraklasy polskiego futsalu zawodnicy gdańskiego AZS UG nie wykorzystali sobotniego potknięcia lidera tabeli z Warszawy i tylko zremisował mecz z TAF Toruń. Gdańszczanie prowadzili w tym meczu już 3-1, ale dobrze grający goście doprowadzili do remisu.

Bramki dla AZS UG Gdańsk: Maciej Urtnowski, Piotr Wardowski oraz Mateusz Cyman.Pewną wygraną zakończyli swój mecz w Sierakowicach zawodnicy WE-MET Kamienica Królewska. Pokonali 6:2 (2-1) Victorię Sulejówek i awansowali w tabeli na VI miejsce.

Bramki dla podopiecznych trenera Piotra Górniewicza zdobyli: Błażej Wenta (2), Sebastian Hinca, Bartosz Stencel, Maciej Młyński + gol samobójczy.


Bardzo cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie przywieźli zawodnicy Dragona Bojano. Pokonali 4-3 (2-0) miejscowe Futbalo, a bramki dla zespołu z Pomorza zdobyli: Filip Kreft (2), Kacper Ickiewicz oraz Paweł Piór.

Pierwsze dwa gole w tym meczu zdobyli zawodnicy z Bojana, ale gospodarze w drugiej połowie odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 3-2. Ostatnie słowa należały jednak do “Smoków”. Dwa gole i cenna wygrana.

Komplet wyników 18 kolejki Futsal I ligi:

Tabela o ID 87 nie istnieje.Najbardziej dramatyczne spotkanie tej kolejki odbyło się w Pile, gdzie gospodarze prowadzili już 5-0, a w końcówce meczu 6-4, aby ostatecznie podzielić się punktami z łódzkim Widzewem.


Aktualna Tabela:

Tabela o ID 86 nie istnieje.

Total Page Visits: 310 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Lechia Gdańsk 1:1 Warta Poznań
Next post Puszcza Niepołomice 3:1 Lechia Gdańsk