27. kolejka w III lidze. Przełamanie Gedanii. Remis Stolemu.

Trzecioligowcy rozegrali wczoraj i dziś mecze 27. kolejki rozgrywek. W derbach z Cartusią przełamała się wreszcie Gedania. Cenny punkt wywalczył Stolem. Trzy punkty ze Świnoujścia przywiózł Wikęd, ale do utrzymania bardzo daleko. Kolejna porażka KPS.Pięć drużyn reprezentuje w bieżącym sezonie Pomorze i żadna nie aspiruje do ligowej czołówki. Najwyżej sklasyfikowana jest Cartusia, ale to jedynie 9. miejsce.

W sobotę w derbowym meczu Cartusia przegrała z Gedanią 1:2. Dla Gedanii to bardzo cenna wygrana, bo sytuacja w dole tabeli zaczęła wyglądać bardzo niepokojąco dla zespołu z Gdańska.

Stolem Gniewino walczy o każdy ligowy punkt. Ich sytuacja jest w dużym stopniu zależna także od tego, kto spadnie z 2.ligi. Jeśli spadnie Olimpia Grudziądz, to z III zostaną relegowane CZTERY ostatnie zespoły. Jeśli dodatkowo spadnie jeszcze Lech II Poznań, to nawet PIĘĆ ostatnich. Trudno przewidzieć co wydarzy się w ostatnich kolejkach, tak samo jak trudno przewidzieć, co wydarzy się po sezonie, kto w 2.lidze będzie grał dalej, kto nie otrzyma licencji. Dlatego dziś w III lidze trzeba walczyć o każdy punkt, bo gdzieś na końcu, w czerwcu, może się ten punkt okazać punktem bezcennym. Dlatego remis 1:1 Stolemu z bydgoskim Zawiszą trzeba dziś uznać za dobry.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili gracze Wikędu Luzino. Wygrali na wyjeździe 4-1 z Flotą Świnoujście. Wygrana efektowna, ale niespecjalnie poprawia sytuację zespołu z Pomorza. Do bezpiecznej strefy brakuje na ten mement aż dziewięciu oczek i to przy założeniu, że spadają tylko trzy zespoły.

Sytuacja KP Starogard Gdański jest od dawna przesądzona. Zespół z Kociewia nie ma praktycznie żadnych szans na zachowanie ligowego bytu. W lidze wygrał tylko dwa mecze, a ostatni jeszcze we wrześniu w Gniewinie ze Stolemem. Starogardzianie skupiają się obecnie na wystawianiu młodzieżowców (aż 9 w ostatnim meczu) i łapaniu punktów do klasyfikacji Pro Junior System. W tej klasyfikacji młodzieżowej KPS jest obecnie drugi (prowadzi Gedania Gdańsk) i walczy o nagrodę 400.000 złotych. To może być bardzo ważna nagroda w kontekście dalszego bytu klubu ze Starogardu Gdańskiego. Niestety, w przypadku spadku z III ligi, klub otrzyma tylko 50% kwoty nagrody.


Wyniki 27.kolejki

Cartusia Kartuzy 1:2 Gedania Gdańsk [Łysiak - Manuszewski, Borkowski]
Stolem Gniewino 1:1 Zawisza Bydgoszcz [Śliwowski]
Flota Świnoujście 1:4 Wikęd Luzino [Kreft x2, Załow, Sobków]
KP Starogard Gdański 2:4 Polonia Środa Wielkopolska [Mikuła, Sławiński]
Błękitni Stargard 5:0 Sokół Kleczew
Pogoń N.Skamierzyce 3:0 Vineta Wolin
Pogoń II Szczecin 0:4 Świt Szczecin
Unia Swarzędz 3:2 Noteć Czarnków
Unia Solec Kujawski 0:2 Elana Toruń


foto: Cartusia Kartuzy

WordPress Data Table Plugin
foto: Cartusia Kartuzy
foto: Gedania 1922 Gdańsk
foto: Stolem Gniewino
foto: Wikęd Luzino
foto: KP Starogard Gdański
Total Page Visits: 81 - Today Page Visits: 2

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *