B Klasowe uniesienia

O tym, że B klasa to najwspanialsza liga świata wiedzą wszyscy.  Gdyby ktoś miał jednak wątpliwości, po niedzielnym meczu Moreny II z Unią Kłodawa w grupie 2 gdańskiej Klasy B, musi zmienić zdanie. Pięć bramek, jedna piękniejsza od drugiej, kartki, gol w doliczonym czasie, żółte kartki, emocje, nie zawsze sportowe, emocje, emocje. 

To nie był mecz na wysokim poziomie, ale przecież nie o to chodzi w Klasie B.  To był raczej bardzo przeciętny mecz, w którym niewiele dobrych zagrań wychodziło obu zespołom. Ale kiedy mało wychodzi, to przecież są jeszcze stałe fragmenty gry.  W 26′ Paweł “Tyczka” Wysiecki ustawił piłkę koło 30 metra od bramki rywali  i przepięknie ulokował ją w narożniku bramki.  Morena prowadziła 1-0, ale nie trwało to zbyt długo. Dziesięć minut później goście z Kłodawy wyprowadzili świetną akcję. Kluczowe prostopadłe podanie do przodu  pozwoliło ich napastnikowi znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Moreny.  Tomasz Blejder minął goalkeepera gospodarzy, strzelił do pustej bramki i już był remis 1-1. 


Po przerwie niewiele się poprawiło, jeśli chodzi o poziom gry i konstruowanie składnych akcji.  Sytuacji jak na lekarstwo, groźnych rzeczy jeszcze mniej. Ale wszystko do pewnego czasu. Żeby nie było zbyt nudno, w 71′  bramkarz Moreny Władek Sidliarevitch   oddał piłkę rywalom, a ci skrzętnie to wykorzystali wychodząc na prowadzenie w tym meczu. Z drugiego gola w tym spotkaniu cieszył się Tomasz Blejder. Żeby ratować sytuację i wynik meczu, Rafał Andrzejewski, trener gospodarzy, wprowadził na boisko Piotra Kochanowskiego  i Macieja Klechę. Średnia wieku podskoczyła wprawdzie bardzo znacznie, ale wraz z nią przyszedł spokój w tyłach i nieco fantazji na lewym skrzydle. I znowu, kiedy nic nie wychodzi, pojawia się rzut wolny. Przy piłce oczywiście Paweł Wysiecki. Tym razem było spokojnie 30 metrów i po chwili piłka wylądowała w samym górnym rogu bramki.  Klasyczne “widły”. Genialne. Piąta bramka Pawła w tym sezonie.  2-2. To była 84′. Do końca meczu pozostało kilka minut i goście, chyba, uznali ten remis za dobry wynik, choć przyznać trzeba, że mieli jeszcze dwie kapitalne szanse na ponowne prowadzenie w meczu.  Tym razem junior w bramce Moreny – “Sid” był bezbłędny i uratował punkty dla swojego zespołu. Po drugiej stronie boiska nie był gorszy bramkarz z Kłodawy. Grzegorz Wilczewski obronił kilka piłek oraz popisał się cudowną interwencją w samej końcówce meczu, kiedy w sobie tylko znany sposób wyjął piłkę zmierzającą prostą drogą w okienko swojej bramki. Nadeszła trzecia, ostatnia, minuta doliczonego czasu gry. Ostatnia akcja meczu, trochę siłą woli i niemożliwe stało się możliwe. Podanie z lewego skrzydła na piąty metr. Pierwszy strzał bramkarz Unii jeszcze sparował, ale we właściwym miejscu znalazł się Patryk Nowaczyk i junior Moreny wpakował piłkę do siatki gości.

3-2. Morena wygrywa!!! Sędzia nawet nie wznawiał już gry. Tak się gra w Klasie  B!!!


MORENA “25 lat” GDAŃSK 3:2 UNIA KŁODAWA

bramki: Paweł Wysiecki (dwie), Patryk Nowaczyk Tomasz Blejder (dwie)

żółte kartki:  Wysiecki, Kinczewski, Nowaczyk, Krutul – Michał Wiński, Bieliński, Walkusz.Tabela grupy 2 – gdańskiej Klasy B:Klasyfikacja Strzelców grupy 2 – gdańskiej Klasy B:

Total Page Visits: 705 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Lechia Gdańsk zremisowała sparing z Szachtarem Donieck.Lechia Gdańsk zremisowała sparing z Szachtarem Donieck.

Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Szachtarem Donieck w ostatnim, przed powrotem ligi, meczu sparingowym. Bramka dla Lechii: Kacper Sezonienko. foto: Lechia Gdańsk https://pomorskieligi.pl/wp-content/uploads/2024/02/ssstwitter.com_1707409263482.mp4 Total Page Visits: 705 - Today Page