Baraże w futsalowych ligach…

Rozgrywki w polskich ligach futsalowych wchodzą w decydujące fazy.

W Statscore Futsal Ekstraklasie tytuł mistrzowski na sześć kolejek przed końcem rozgrywek jest praktycznie zarezerwowany dla Rekordu Bielsko – Biała. Przewaga w tabeli aż 13 punktów nad drugą drużyną, Piastem Gliwice, i 14 nad Constractem Lubawa, zapewne będą wystarczające do obrony tytułu mistrzowskiego.

Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowały już z zaplecza Legia Warszawa oraz Górnik Polkowice. Kogo zastąpią? Zapewne AZS Uniwersytet Śląski Katowice i GSF Gliwice. Trzecim spadkowiczem najprawdopodobniej będzie ktoś z grona Red Devils Chojnice (31 pkt), Komprachcice (28 pkt), Futsal Team Brzeg (24 pkt), lub AZS UW Warszawa (23 pkt).

Trzeciego beniaminka Statscore Futsal Ekstraklasy wyłonią mecze barażowe pomiędzy drużynami, które zajęły w swoich rozgrywkach drugie lokaty.

Trwają również zmagania barażowe o udział w kolejnych rozgrywkach 1 Polskiej Ligi Futsalu.

Polski futsal wygląda tak, że mamy całkiem profesjonalne rozgrywki ekstraklasy, ze sponsorem tytularnym ligi, z szesnastoma drużynami, z transmisjami bezpośrednimi w TV, z reprezentantami polskiej kadry, z wieloma obcokrajowcami, na czele z tymi z Hiszpanii, Brazylii czy Portugali. Mamy również niezłe zmagania w Pierwszej Lidze. Dwie grupy po 12 drużyn, transmisje na żywo w internecie, naprawdę sporo dobrych drużyn i futsalu na niezłym poziomie.
Trochę gorzej wygląda to na razie na trzecim poziomie rozgrywkowym. W niektórych regionach jest tylko kilka zespołów, w kilku nie ma praktycznie żadnych drużyn, czasem do wygrania II ligi wystarczy parę meczów, czasem trochę więcej. W każdym razie zwieńczeniem rozgrywek II ligi są baraże o awans do 1 Polskiej Futsal Ligi.

Na Pomorzu w zmaganiach tych uczestniczyło łącznie osiem zespołów:Constract II Lubawa
AZS II UG Gdańsk
Korona Cedry Małe
Maj Projekt Gdańsk
Beniaminek Starogard Gdański
Michael Lipusz
Amator Kiełpino
Supra Kwidzyn
.

W finale zmagań znalazły się zespoły rezerw AZS Gdańsk i Constractu Lubawa, w związku z tym, prawo rywalizacji o awans przeszło na kolejny zespół, a była to ekipa Korony Cedry Małe.

Mecze barażowe. Awansują tylko zwycięzcy poszczególnych grup:

GRUPA PÓŁNOCNA 1 PLF

GRUPA POŁUDNIOWA 1 PLF

zdjęcie: tarnow.pl

Total Page Visits: 266 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post