CLJ-18 nie dla juniorów Lechii…

zdjęcie: gdansk.naszemiasto.pl

Zawodnicy Lechii Gdańsk występujący w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów -18 zremisowali z UKS SMS Łódź 2:2 i praktycznie stracili szanse na zachowanie ligowego bytu.

Gdańszczanie, tradycyjnie, walczyli, odwracali losy meczu, aby w końcu, także tradycyjnie, stracić gola w samej końcówce spotkania.

Bramki dla Lechii: Ricardo Nascimento, samobójcza.

Po tej stracie punktów w meczu z bezpośrednim rywalem walczącym o utrzymanie przekreśla szanse Lechii na zachowanie ligowego bytu. Na trzy kolejki przed końcem straty są praktycznie nie do odrobienia, nawet zakładając, że zespół, który wygrał w lidze tylko sześć meczów, pokona w końcówce Arkę w derbach, oraz Górnika i Lecha.

Spaść z ligi jest dość łatwo, znacznie trudniejszy będzie powrót do polskiej czołówki ligowej juniorów.

Losy zespołu, który walczy o zachowanie bytu wśród czołowych polskich drużyn juniorskich, niespecjalnie, chyba, interesują włodarzy klubu. O samym meczu ostatniej szansy, a także innych, np. derbowym meczu na szczycie w lidze kobiet, nie dowiemy się z klubowych stron, czy social mediów. Są kluby, które mecze swoich juniorów transmitują nawet na żywo w internecie, a jeśli nie, to przeprowadzają relację testową meczów, choćby na twitterze. Trochę smutno, że w klubie o kilkudziesięciomilionowym budżecie nie ma człowieka, który choćby poda wynik meczu bezpośrednio po jego zakończeniu. Opieranie wszelkiej informacji na profilu @KieroRyba, który przecież ma swoje, klubowe, obowiązki, jest mało profesjonalne.

Total Page Visits: 332 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *