Decydujące mecze pomorskich zespołów w eWinner II lidze
Rozgrywki w eWinner II lidze wchodzą w końcową – decydującą fazę. Do końca zmagań pozostały trzy kolejki spotkań.

Przed reprezentantami Pomorza: Chojniczanką i Bytovią, bardzo ważna kolejka spotkań.

Zespół z Chojnic już w piątek, o godzinie 18.45 podejmie na własnym stadionie GKS Katowice i to będzie prawdziwa walka o Fortuna 1. Ligę. W tej chwili w tabeli jeden punkt więcej ma ekipa z Górnego Śląska, do wywalczenia awansu przez Chojniczankę niezbędna zatem będzie dziś wygrana i trzy cenne punkty. Transmisja z tego meczu w TVP Sport.

Drugi reprezentant Pomorza, Bytovia Bytów, jest, niestety, w skrajnie odległym miejscu ligowej tabeli. Szanse na zachowanie ligowego bytu na następny sezon z każdą chwilą są coraz mniejsze, ale miejmy nadzieję, że bytowiacy nie tracą nadziei.
W sobotę, o 18.00, na swoim stadionie, podejmą rezerwy poznańskiego Lecha i będzie to prawdziwy mecz o sześć punktów. Rywal to bezpośredni konkurent w walce o utrzymanie, ma w tabeli trzy oczka więcej, więc w razie ewentualnej wygranej Bytovia, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, przeskoczy w tabeli rywala. Ale czy bytowianom uda się wreszcie wygrać w lidze? Ostatni raz uczynili to 20 marca, a potem w kolejnych spotkaniach nie potrafili pokonać żadnego ze swoich jedenastu rywali.

Walka o utrzymanie jest bardzo istotna także w kwestii spadków w poszczególnych, niższych, ligach Pomorza. W zależności od tego, które zespoły spadną z II ligi, we właściwych terytorialnie grupach III ligi spadnie większa ilość zespołów.
W tej chwili w strefie spadkowej są Bytovia, Lech II Poznań oraz Olimpia Elbląg. Drużyny z Bytowa i Poznania w przypadku spadku, w przyszłym sezonie będą walczyły o powrót do II ligi właśnie w grupie 2. III ligi. Olimpia Elbląg trafiłaby do grupy 1.
Zagrożonych spadkiem jest jeszcze kilka innych zespołów, z których dwa kolejne (Olimpia Grudziądz oraz Błękitni Stargard) w razie spadku trafią do grupy 2. III ligi.

Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka zmagań. Trzymamy kciuki za nasze zespoły.

Plan gier 36. kolejki eWinner II ligi.

Tabela

Total Page Visits: 332 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *