Co zdecydują w Stężycy? Jaki to może mieć wpływ na inne zespoły?

Co zdecydują w Stężycy? Jaki to może mieć wpływ na inne zespoły?

                     

 

 

W dalszym ciągu nie wiemy na jakim poziomie rozgrywkowym i czy w ogóle, Radunia Stężyca będzie kontynuować  swoje piłkarskie zmagania w kolejnym sezonie.  Walne Zebranie zostało przesunięte na przyszły tydzień, na czwartek.  

 

Radunia Stężyca  ma za sobą dwa dobre sezony na poziomie 2.ligi, ale wiele wskazuje na to, że więcej może już nie być, przynajmniej w najbliższym czasie. Mieszkańcy gminy zdecydowali się na zmiany w lokalnych władzach, a co za tym idzie, za zakończeniem lub znacznym ograniczeniem wydatków na zawodowy sport. 


Od tej pory  najbliższa przyszłość klubu ze Stężycą stała się wielką niewiadomą. 


Na dziś fakty są takie, z drużyną rozstała się kadra trenerska i kadra zawodnicza.  Walne Zebranie, które ma zdecydować o przyszłości zostało przełożone na czwartek w przyszłym tygodniu.   


Co to oznacza? 


Nieoficjalne informacje mówią o poszukiwaniu prywatnego inwestora, który zapewni drugoligowy byt  Raduni.  Ale czy to możliwe?  Nie mam żadnych informacji, nie wsłuchuję się w plotki, jedynie patrzę na sytuację i staram się układać klocki. Żeby było jasne, bardzo dobrze życzę Raduni i chciałbym, że kontynuowali swoją grę na jak najwyższym poziomie, ale nie sądzę, żeby realnym było w tak krótkim czasie znalezienie sponsora, który sfinansuje zbudowanie praktycznie od nowa zespołu, który miałby sens rywalizować w 2.lidze.  Nie sądzę.  Bardziej widzę tu rozmowy mające na celu znalezienie partnera, innego klubu, który przejąłby od Raduni licencję na grę na tym poziomie ligowym.  W końcu nie na darmo klub walczył do końca o uzyskanie zgody na grę w 2.lidze. 


Co jeśli nie druga liga? 


To też jest wielka niewiadoma. Radunia posiada w 4.lidze swoje rezerwy oparte na zdolnej młodzieży. Dalsze funkcjonowanie klubu w oparciu właśnie na tych zawodnikach i na tym poziomie byłoby rozsądne.   Ale co będzie jeśli rezerwy Raduni nie utrzymają się w 4.lidze? Jutro ostatnia kolejka i wszystko zdarzyć się może, łącznie z tym, że Radunia II wyląduje w Klasie Okręgowej.  Wtedy pierwszy zespół Raduni może zgłosić się do gry w 4.lidze, ale oznaczać to będzie, że z 4.ligi będzie musiała spaść  jeszcze jednak drużyna więcej, już siódma.  Czy taki scenariusz jest realny?  Czy ewentualnie Pomorski Związek Piłki Nożnej powiększy rozgrywki do 19 drużyn?


Poczekajmy   na końcowe rozstrzygnięcia w 4.lidze (jutro, 15.00 – wszystkie mecze ostatniej kolejki), a potem na Walne Zebranie  w Raduni Stężyca.  

 

foto: Radunia Stężyca
Total Page Visits: 182 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *