Emocje w Klasie Okręgowej.

GRAŁA V LIGA

Ostatnio poznaliśmy dwóch beniaminków IV ligi. Na dwóch kolejnych będziemy musieli poczekać niemal do do samego końca rozgrywek.

W grupie 1 trwa niezwykle zacięta walka o awans do IV ligi.
Ostatnie mecze przyniosły kolejne przetasowania na czele tabeli. Czarni Pruszcz Gdański przegrali w Sopocie z Ogniwem 0-3. Potknięcie pruszczan wykorzystał ponownie zespół z Kolbud pewnie wygrywając z Błyskawicą Reda. Wszystkich mogli w tej kolejce pogodzić zawodnicy Orkana Rumia, ale nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w tabeli przegrywając u siebie z Zenitem Łęczyce. W efekcie mamy w tabeli niebywały ścisk i kolejna seria spotkań może przynieść dalsze przetasowania. Na dziś aż pięć drużyn może w dalszym ciągu realnie myśleć o awansie.

W dolnej części tabeli trwa walka o uniknięcie spadku do Klasy A. Oprócz zespołu z Pszczółek mogą spaść jeszcze cztery kolejne zespoły. Sporting Leźno praktycznie stracił swoją ostatnią szansę przegrywając mecz prawdy z GTS Mokry Dwór. Sporting i Sztorm mogłoby ewentualnie uratować utrzymanie w IV lidze Cartusii i Władysławowa, a to nie będzie łatwe.

W grupie 2 walka toczy się już tylko o drugie miejsce, czyli prawo gry w meczu barażowym. Ale jaka to będzie walka! W tej chwili drugie miejsce w tabeli zajmują Żuławy Nowy Dwór Gdański wyprzedzając o jeden punkt Beniaminka Starogard. A w sobotę w Starogardzie Beniaminek podejmuje Żuławy! Zwycięzca zapewnia sobie awans do baraży, a w przypadku remisu szczęśliwi będą nowodworzanie. Ale nie tylko, bo regulamin w tym sezonie jest trochę szalony i właśnie mamy taką sytuację, że gdyby w ostatnim spotkaniu w Starogardzie padł remis, to do baraży awansowałyby Żuławy, a także… Wietcisa Skarszewy, jeśli pokona w ostatniej kolejce Borowiaka, który już nie walczy o nic. Jedno jest pewne: będzie się działo!

Drużyny walczące o utrzymanie mają do rozegrania jeszcze trzy kolejki. Jak w każdej innej grupie ilość drużyn spadających z ligi zależy od tego, kto spadnie z wyższej, IV ligi. Na ten moment mogą to być nawet trzy drużyny, które po spadku zagrają w grupie 2 Klasy Okręgowej. Stąd niemal pewny spadek czterech aktualnie ostatnich drużyn w tabeli.

Zwycięzcą zmagań w grupie 3 już dawno jest znany. Sparta Sycewice nie przegrała dotąd żadnego z 28 rozegranych dotąd meczów.
O miejsce w barażach zaciętą walkę toczą Lipniczanka i Myśliwiec Tuchomie. Na dwie kolejki przed końcem oba zespoły mają tyle samo punktów, a bezpośrednie starcia między tymi zespołami zakończyły się remisami. Bramka strzelona na wyjeździe przez Lipniczankę daje tej drużynie przewagę i wyższe miejsce w tabeli.
Trzech spadkowiczów już znamy, a pewnie trzeba będzie jeszcze wyłonić dwóch kolejnych spadkowiczów.

Total Page Visits: 293 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *