Grała 4.liga. Na rozstrzygnięcia musimy poczekać do ostatniego tygodnia

Grała 4.liga. Na rozstrzygnięcia musimy poczekać do ostatniego tygodnia

                     

 

 

Trudno sobie wyobrazić większe emocje w rozgrywkach, niż kluczowe rozstrzygnięcia  dotyczące awansu i spadków z ligi, zapadające w ostatniej kolejce spotkań. A właśnie to spotka nas za tydzień w ostatniej kolejce spotkań 4.ligi. 

 

Przedostatnia kolejka spotkań 4.ligi nie przyniosła zmian na szczycie rozgrywek.  Oba zespoły aspirujące do gry w III lidze pewnie wygrały swoje mecze.  Gryf Słupsk rozgromił 7:0 Powiśle Dzierzgoń, ale dwie godziny później Jaguar Gdańsk pokonał w Gdyni Bałtyk 4:0 i w tabeli mamy status quo.  W ostatniej serii spotkań  (wszystkie mecze w sobotę o g.15.00) Jaguar  podejmie ostatni w tabeli Start Miastko, a lider ze Słupska będzie szukał punktów w Kwidzynie w meczu z Suprą.  

Gryfowi do pełni szczęścia wystarczy remis w meczu ostatniej kolejki.

 

Równie wielkie emocje, ale z udziałem większej ilości drużyn czekają nas w walce o utrzymanie. W tej chwili znamy już czterech spadkowiczów.  Są to: Start Miastko, AS Kolbudy, Gedania II Gdańsk oraz Arka II Gdynia.  Za tydzień poznamy dwa kolejne zespoły. 

 

Kto dołączy do spadkowiczów?

 

W najtrudniejszej sytuacji ze względu na najmniejszą ilość punktów znajduje się Powiśle Dzierzgoń.  Wysoka porażka w Słupsku zepchnęła ich na 14. miejsce.  Za tydzień  podejmą jednak  Pogoń Lębork i w razie wysokiej wygranej np. pięcioma golami mogą przeskoczyć  w tabeli swojego rywala.  Trudno jednak przewidzieć wyniki innych spotkań i  wynikające z tego warianty.  Może być tak, że nawet cztery zespoły zgromadzą po 40 punktów i będzie potrzebna mała (spora) tabelka.   Z pięciu zespołów zagrożonych spadkiem, dwa opuszczą 4.ligę.  

 

Kto zagra w ostatniej serii spotkań? 

 

Jaguar Gdańsk vs. Start Miastko

Supra Kwidzyn vs. Gryf Słupsk

 

Sparta Sycewice vs. Bałtyk Gdynia

Gedania II Gdańsk vs. Radunia II Stężyca

Powiśle Dzierzgoń vs. Pogoń Lębork

MKS Solar Władysławowo  vs. Gryf Wejherowo

 

AS Kolbudy vs. Arka II Gdynia

Grom Nowy Staw vs. Chojniczanka II Chojnice

Pomezania Malbork vs. Anioły Garczegorze

 

foto: Chojniczanka Chojnice

Total Page Visits: 155 - Today Page Visits: 2

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *