Grali juniorzy

GRALI JUNIORZY

Kolejne spotkania rozegrali juniorzy.


W Centralnej Lidze Juniora Starszego, czyli CLJ-18, zapadły już pierwsze decyzje. Niestety, nie są one pomyślne dla rywalizującej w tych rozgrywkach gdańskiej Lechii. Po remisie z UKS SMS Łódź gdańszczanie spadli z ligi i w przyszłym sezonie będą musieli rywalizować na szczeblu wojewódzkim o powrót do grona najlepszych polskich drużyn juniorskich.
Drugi reprezentant Pomorza w tych rozgrywkach, Arka Gdynia, także walczy o zachowanie ligowego bytu, ale po ostatnim niezwykle cennym remisie z krakowską Wisłą, swój cel praktycznie osiągnęli.
Trwa walka o zwycięstwo w lidze. Wydaje się, że walka o tytuł Polski Juniorów Starszych rozstrzygnie się między Zagłębiem, Wisłą i Pogonią.

CLJ-17, czy Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych toczą się w czterech grupach. Jedyny reprezentant Pomorza – Lechia Gdańsk, zajmuje w swojej grupie bezpieczne miejsce w tabeli i spisuje się całkiem przyzwoicie, między innymi dwukrotnie odbierając punkty zdecydowanemu faworytowi – Lechowi Poznań.

W CLJ-15, Mistrzostwach Polski Trampkarzy, mamy aż trzy zespoły z Pomorza.
Świetnie spisują się w rozgrywkach zawodnicy AP Lotos Gdańsk. Wygrali aż siedem meczów i w tabeli ustępują tylko Lechowi.
Pozostałe dwie ekipy: Olimpijczyk Kwakowo oraz Lechia Gdańsk powalczą o zachowanie ligowego bytu.

W Lidze Makroregionalnej mamy AP Bałtyk Gdynia oraz Jantar Ustka. Stawką tych zmagań jest awans do przyszłorocznej CLJ-18. Niestety, temat jest poza zasięgiem naszych zespołów, choć AP Bałtyk Gdynia, po słabym i pechowym początku gromadzi coraz więcej punktów. Zabraknie jednak czasu (i meczów) na dogonienie czołówki. O jedno miejsce dające prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych w sezonie 2021/2022 powalczy zapewne Warta Poznań z Elaną Toruń.

Toczy się również walka o Mistrzostwo Pomorza Juniorów Starszych. Trochę dziwna rywalizacja, bo przecież dwie najlepsze drużyny w połowie rozgrywek (AP Bałtyk Gdynia i Jantar Ustka) porzuciły dalszą rywalizację na rzecz walki o CLJ-18. Oczywiście zgodnie z regulaminem. Pozostałe ekipy walczą jednak dalej i w tym momencie liderem jest… Bałtyk Gdynia. Tak, tutaj SKS Bałtyk, tam AP Bałtyk. Przynajmniej na razie.

Total Page Visits: 588 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *