Grały kobiety

GRAŁY KOBIETY

Zakończyła się rywalizacja w Ekstralidze Kobiet. AP Lotos Gdańsk zakończył sezon bezbramkowym remisem z GKS Katowice. Beniaminek kończy sezon na dziewiątym miejscu, a to oznacza zrealizowanie przedsezonowych celów, czyli utrzymania w lidze. Mistrzem Polski – Czarni Sosnowiec. Z ligi spadają ROW Rybnik oraz Rolnik Biedrzychowice.

Na zapleczu Ekstraligi rywalizowała drużyna Pogoni Tczew. Zajęła dobre szóste miejsce wygrywając w lidze aż dziewięć spotkań, w tym ostatnie z rezerwami UKS SMS. Awans do Ekstraligi: Tarnovia Tarnów oraz Rekord Bielsko – Biała.

Trwają zmagania w III lidze kobiecej. W derbowym meczu Marcus pokonał Lechię 5:0. Wynik wyższy niż wskazywał przebieg meczu, ale dominacja gdynianek w lidze – nie podlega żadnej dyskusji. Lechii pozostaje walka o drugie miejsce w tabeli, które wprawdzie oficjalnie awansu nie gwarantuje, ale w lidze kobiet w dalszym ciągu sporo jest wycofań drużyn, więc zawsze warto być choćby blisko awansu.
Luzino i Lew Lębork walczą o zachowanie trzecioligowego bytu.

W IV lidze pomorskiej rywalizuje osiem zespołów, ale grania coraz mniej. W ostatniej serii spotkań z trzech zaplanowanych meczów – odbył się tylko jeden. Nie odbyły się derby Malborka oraz mecz w Tczewie. Jastrząb i Pogoń II otrzymały punkty walkowerem.

Total Page Visits: 556 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *