Grali pomorscy juniorzy

GRALI JUNIORZY

Swoje wiosenne zmagania rozpoczęli również pomorscy juniorzy

foto: Arka Gdynia

CLJ19

Arka Gdynia wiosną rozegrała dwa mecze i oba wygrała. Najpierw 4-1 w Krakowie z Wisłą [Marcel Szymański x2, Wiktor Sawicki, Jakub Staniszewski] , a wczoraj pokonali 2:0 Raków Częstochowa [Wiktor Sawicki, Wiktor Marek].

Arka zajmuje w tabeli wysokie piąte miejsce. Do prowadzącego w tabeli Lecha Poznań strata jest znaczna, 13 punków, ale już do wicelidera, Warty Poznań, wynosi już tylko cztery oczka. Szansa na wicemistrzostwo Polski Juniorów Starszych zupełnie możliwa.

CLJ17


W tych rozgrywkach mamy trzy zespoły reprezentujące Pomorze i wszystkie trzy zajmują odległe miejsca w ligowej tabeli. Sytuacja Arki Gdynia i Gryfa Tczew jest bardzo trudna. Młodzi zawodnicy z Tczewa w 19 meczach tylko dwa razy zdołali uniknąć porażki na boisku. Z taką zdobyczą oczywiście nie można myśleć o utrzymaniu się na tym szczeblu młodzieżowych rozgrywek.

Arka Gdynia ma trochę lepszą sytuację w ligowej tabeli, ale to tylko trochę lepsza sytuacja. Trzynaście punktów i spora strata do bezpiecznego miejsca w tabeli. Będzie ciężko.

Lechia Gdańsk również walczy o utrzymanie, ale na razie mają jeszcze trochę zapasu punktowego nad strefą spadkową. Dokładnie pięć i jeden mecz zaległy.

Ostatnie mecze:

Górnik Zabrze 8:0 Gryf Tczew
Gryf Tczew 0:4 Pogoń Szczecin


FASE Szczecin 0:1 Arka Gdynia
Lechia Zielona Góra 5:0 Arka Gdynia

Lechia Gdańsk 1:7 Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk 4:1 FASE Szczecin

CLJ15

W gronie ośmiu zespołów rywalizujących w tych rozgrywkach mamy aż cztery ekipy z Poznania i tylko jedna z naszego Pomorza - Lechia Gdańsk. Nie wystartowała zbyt dobrze. Przegrała dwa mecze: 1:4 z Wartą Poznań i 0:2 z AP Reissa Poznań. wygląda na to, że to będzie trudna walka o utrzymanie i możemy doczekać sytuacji, że w kolejnych rozgrywkach Centralnej Ligi Trampkarzy nie zobaczymy żadnej drużyny z Pomorza.

lIGA MAKROREGIONALNA

W Lidze Makroregionalnej osiem drużyn walczy o udział w przyszłorocznej CLJ-19. Awansuje tylko zwycięzca.

Pomorze reprezentują dwa najlepsze zespoły juniorów starszych: Lechia Gdańsk oraz Gedania Gdańsk. Obie z różnymi celami.

Gedania zapewne nie liczy na ten awans i traktuje te mecze jako świetny sposób na kolejne przetarcie zdolnych chłopaków. Lechia zapewne przeciwnie; gdańszczanie opuścili w zeszłym sezonie szeregi Centralnej Ligi Juniorów Starszych i teraz ma tylko jeden cel: powrócić do elity juniorów w Polsce.


Gedania przegrała swoje dwa pierwsze spotkania: 0:3 w Koszalinie z miejscowym Bałtykiem oraz wczoraj 1:5 z Poznańską 13.

Lechia wystartowała znacznie lepiej. Po remisie 2:2 w Toruniu z Elaną, dziś pokonała 4:3 poznański GES.

Za tydzień obie drużyny czekają wyjazdy. Lechia jedzie do Stargardu ma mecz z Błękitnymi, którzy wygrali swoje dwa pierwsze mecze, a Gedania na równie trudny wyjazd do Torunia.

Total Page Visits: 186 - Today Page Visits: 3

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *