IV LIGA – OSTATNIA KOLEJKA PRZED PODZIAŁEM

IV LIGA

21. kolejka IV ligi

To już ostatnia kolejka zasadniczej części rozgrywek IV ligi. Po tej serii spotkań stawka zespołów zostanie podzielona na dwie grupy: grupę A, która rozstrzygnie kwestię awansu do III ligi, oraz grupę B, gdzie stawką będzie zachowanie ligowego bytu.Tabela ułożyła się w taki sposób, że przepustki do górnej części tabeli ma w kieszeni już dziewięć zespołów. Na tę ostatnią ochotę mają jeszcze dwa zespoły: Gryf Wejherowo oraz Wierzyca Pelplin. Terminarz ułożył się tak, że w ostatniej kolejce kandydaci do awansu zmierzą się ze sobą w Wejherowie.

Komu będzie bliżej do awansu? Zapewne Gryfowi. Po pierwsze mecz rozegra na własnym boisku, po drugie do osiągnięcia celu wystarczy mu remis, a po trzecie ma świetną statystykę wiosennych zmagań. Gryf wygrał wszystkie cztery spotkania tego roku - Wierzyca tylko jedno. Jak będzie na boisku, zobaczymy w sobotę.


W pozostałych spotkaniach emocji z pewnością też nie zabraknie. Lider tabeli, Gedania, podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli Wikęd Luzino i będzie to spotkanie dwóch kolejnych (oprócz Gryfa i rezerw Lechii) zespołów, które wygrały wszystkie mecze w tym roku. Będzie ciekawie, bo warto nadmienić, że dla zespołu z Luzina trwa seria ośmiu kolejnych wygranych meczów (dwanaście bez porażki) .

Na ewentualne potknięcie lidera będzie czekał Jaguar Gdańsk, które będzie rywalizował ze Spartą Sycewice i trudno spodziewać się, że nie zdobędą kompletu punktów. Sparta to jedna z dwóch drużyn (oprócz Orkana Rumia), które w tym roku nie zdobyła nawet punktu.Emocji nie może zabraknąć w spotkaniach drużyn z dołu tabeli. Na ten moment z ligi spada pięć ostatnich zespołów i nikt nie chciałby się znaleźć w tym gronie.


Wszystkie mecze (poza spotkaniem w Bytowie) zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 13:00.


W tabeli, przy równej ilości punktów o wyższej pozycji decyduje różnica bramek z całego sezonu.

foto: wejherowo.naszemiasto.pl

Gryf Wejherowo - Wierzyca Pelplin
Gedania Gdańsk - Wikęd Luzino
Jaguar Gdańsk - Sparta Sycewice
GKS Kowale - Orkan Rumia
MKS Władysławowo - Borowiak Czersk
Lechia II Gdańsk - Czarni Pruszcz Gdański
Bytovia Bytów - Kaszubia Kościerzyna
Anioły Garczegorze - Pogoń Lębork
Gryf Słupsk - Arka II Gdynia
Chojniczanka II Chojnice - Jantar Ustka

Total Page Visits: 471 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *