Juniorzy Młodsi Stolemu Gniewino powalczą o Centralną Ligę Juniorów

Juniorzy Młodsi Stolemu Gniewino powalczą o Centralną Ligę Juniorów

                     

 

 

Drużyna Juniorów Młodszych Stolemu Gniewino wygrała Pomorską Ligę Wojewódzką Juniorów Młodszych i w przyszłym tygodniu  powalczy w barażach o Centralną Ligę Juniorów U17

         

Młodzi zawodnicy z Gniewina wygrali zdecydowanie zmagania na poziomie wojewódzkim. Na jedną kolejkę przed końcem  już mogą świętować sukces.  Zagrają jeszcze mecz ligowy z Gryfem Słupsk, ale mogą  go potraktować jak ostatni sparing przed meczami barażowymi.

 

Podopieczni Tomasza Kotwicy okazali się zdecydowanie lepsi od wszystkich rywali z Pomorza, w tym Arki Gdynia SI, Gedanii, czy Jaguara Gdańsk. Także Raduni Stężyca, Chojniczanki czy AP Bałtyku Gdynia. 

 

Najlepszym strzelcem w zespole jest  Euzebiusz Belka (26 goli)

 

Mecze barażowe o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17  nie będą dla gniewinian łatwe.  Ich rywalem  będzie najlepsza drużyna ze Śląska –  GKS Katowice.  Katowiczanie w obecnych rozgrywkach zdystansowali między innymi  Raków Częstochowa, Ruch Chorzów, Podbeskiedzie i Rekord Bielsko-Biała czy Piasta Gliwice.  


W tym sezonie w rozgrywkach CLJ-17 rywalizowały trzy zespoły z Pomorza:  Lechia Gdańsk, Arka Gdynia oraz Gryf Tczew.  Ta ostatnia drużyna zajęła ostatnie miejsce  i wypadła z rozgrywek.    Czy Stolem  dołączy do Lechii i Arki?


Istotne wyjaśnienie:  w rozgrywkach juniorskich zawodnicy wywalczają ewentualny awans nie dla swojej drużyny, tylko dla swojego klubu. Co to oznacza?  Jeśli Stolem Gniewino – rocznik 2007,  wygra baraże  i wywalczy awans, to w rozgrywkach CLJ-U17 zagrają zawodnicy niższego rocznika klubu z Gniewina, czyli r. 2008.   Tak więc walczą oni o awans dla swojego klubu, a nie dla siebie samych,  oczywiście nie licząc tych młodszych rocznikowo, którzy będą się w nowych rozgrywkach mieścili w limicie wieku.  

Pierwszy mecz barażowy 19 czerwca w Gniewinie.  Rewanż na Śląsku. 

 

 

foto: Stolem Gniewino
Total Page Visits: 140 - Today Page Visits: 2

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *