RESPECT PRZEJAZDOWO WYGRYWA Z ROKITNICĄ

ROKITNICA 3:7 PRZEJAZDOWO

Zawodnicy Respectu wygrali wyjazdowe spotkanie Klasy B z GTS Rokitnicą 7:3. Bramki dla zwycięzców: Sebastian Popieliński (cztery), Przemysław Owczarczyk (dwie) oraz Sylwester Dziewiałtowicz. Dla pokonanych: Dominik Krzysztoforski, Damian Sawczyszyn i Aliaksei Papovitch.

Mecz Rokitnicy z Przejazdowem to spotkanie derbowe. Obie miejscowości leżą w obrębie gminy Pruszcz Gdański, a ich stadiony w linii prostej nie dzieli nawet siedem kilometrów.

Dla gospodarzy była to szansa na czwartą ligową wygraną - dla gości powrót na ścieżkę wygranych po ostatniej porażce w meczu na swoim stadionie z Moreną.

Przez niemal 1/3 spotkania żadnej z drużyn nie udało się strzelić żadnego gola, ale końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do gości z Przejazdowa. Trzy gole i komfortowa sytuacja na drugą część spotkania.

Tuż po przerwie gospodarze zdobyli gola, który mógł im dawać nadzieję na uratowanie tego dnia pomyślnego rezultatu. Nic takiego nie stało się. Goście szybko odpowiedzieli dwoma swoimi golami i mecz był praktycznie ustawiony. W końcówce spotkania oba zespoły zdobyły jeszcze po dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 3:7.

Wygrana Respectu pozwoliła im utrzymać miejsce na najniższym stopniu ligowego podium. Trzecie miejsce pozwala realnie myśleć o zrealizowaniu przedsezonowego celu czyli walki o A klasę. Strata do liderów Sulmina i Pruszcza jest wprawdzie spora, ale to B klasa i nie takie rzeczy tutaj się działy, zwłaszcza po zakończonym sezonie.

KS Respect Przejazdowo jest nowym zespołem na pomorskiej mapie Klasy B, ale nie jest to drużyna zupełnie nieznana. Wcześniejsze lata spędzili na małych boiskach do piłki nożnej z powodzeniem rywalizując w rozgrywkach PL3. W tym roku zdecydowali się sprawdzić swoje możliwości na dużych boiskach.

Dołączenie do rywalizacji takich zespołów jak KS Respect Przejazdowo - zwłaszcza wobec licznych wycofań i rezygnacji - to bardzo pozytywny element piłkarskiej rywalizacji na Pomorzu i swoisty powiew świeżości. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji do piłki nożnej - mecze z ich udziałem to naprawdę nasze lokalne święta piłki nożnej. Oby tak dalej, Panowie.

TABELA PO 9.KOLEJCE

1 KS Sulmin 27
34 - 8
2 Czarni II Pruszcz Gdański 25
67 - 9
3 Respect Przejazdowo 18
33 - 19
4 Stoczniowiec II Gdańsk 17
18 - 13
5 Pomerania Gdańsk 15
33 - 23
6 KS Grabiny Zameczek 15
22 - 22
7 AP KP II Gdynia 12
27 - 18
8 KS Klukowo 12
20 - 19
9 Morena Gdańsk 12
23 - 34
10 GTS Juszkowo 11
17 - 26
11 GTS Rokitnica 10
17 - 30
12 Sopocka AP 9
21 - 38
13 Wisła Steblewo 3
13 - 45
14 Sokół II Ełganowo 0
7 - 48

WSPARCIE DLA STEFANA

Kolejny mecz na własnym boisku zawodnicy Respectu rozegrają na własnym boisku, w sobotę, 15:00, a ich rywalem będzie KS Klukowo Gdańsk.

Oprócz tradycyjnej świetnej organizacji, poczęstunku dla zawodników i kibiców gości, tym razem będzie jeszcze jedna bardzo istotna sprawa:

pomoc dla pana Stefana Gierwatowskiego

foto: KS RESPECT PRZEJAZDOWO
foto: KS RESPECT PRZEJAZDOWO
foto: KS RESPECT PRZEJAZDOWO
Total Page Visits: 840 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *