OSTATNIA KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ

Zespoły Klasy Okręgowej rozegrały ostatnią, 34, kolejkę spotkań.

Poznaliśmy kolejnego beniaminka IV ligi. AS Kolbudy nie zmarnowały szansy i pokonując Cartusię 4-1 zajęły pierwsze miejsce w tabeli.

Orlęta Reda do końca walczyły o przegonienie lidera, ale nie udało się. Dwanaście kolejnych wygranych nie wystarczyło to do pełnego sukcesu. Zabrakło jednego punktu. Szansy na awans poszukają w meczach barażowych.

Trzecie miejsce w tabeli przypadło rezerwom Bałtyku Gdynia. Ponieważ mają najlepszy bilans spośród innych zespołów, które zajęły III miejsca - również zagrają w barażach.

Walka o utrzymanie w tej grupie toczyła się do ostatniej kolejki. AS Pomorze, Sztorm Kosakowo i KS Chwaszczyno wygrały swoje mecze i skończyły rozgrywki z tą samą ilością 43 punktów. Bilans bezpośrednich spotkań był najmniej korzystny dla zespołu z Kosakowa i to właśnie Sztorm wraz z Błyskawicą Reda, Ogniwem i Kamionka Sopot muszą opuścić "okręgówkę".

SIERAKOWICE - GOSZYN 3:6
AS POMORZE - KAMIONKA 3:0
CARTUSIA - AS KOLBUDY 1:4
SZTORM - ZENIT 7:1
CHWASZCZYNO - BŁYSKAWICA 3:2
ORZEŁ - OGNIWO 2:3
OSICZANKA - MOKRY DWÓR 1:0
GEDANIA II - ORLĘTA 0:2
RÓŻYNY - BAŁTYK II 1:1

foto:KS Chwaszczyno

W grupie II (Malbork) walka toczyła się już tylko o miejsce w barażach. Pomezania Malbork zdominowała te rozgrywki, nie doznając żadnej porażki i strzelając 134 bramki.

Los (terminarz) sprawił, że w ostatniej kolejce spotkały się w bezpośrednich potyczkach cztery czołowe zespoły. Dramatyczny przebieg miał mecz w Stężycy. Radunia prowadziła już 2-0, ale w drugiej połowie Powiśle strzeliło trzy gole, odwróciło losy meczu i w efekcie wywalczyło prawo gry w barażach. Wietcisa Skarszewy mogła wykorzystać porażkę Raduni, ale nie miała szans w starciu z Pomezanią.

Spadek z IV ligi Borowiaka Czersk sprawił, że z tej grupy musiała spaść dodatkowo czwarta drużyna. Trafiło na beniaminka z Godziszewa. Styna walczyła do końca, ale gorszym bilansem bezpośrednich spotkań od Spójni Sadlinki opuszcza "okręgówkę".

RADUNIA II - POWIŚLE 2:3
OLIMPIA - SUBKOWY 3:0
POMEZANIA - WIETCISA 6:1
BŁĘKITNI - METEOR 1:2
STYNA - ŻUŁAWY 1:0
WISŁA KORZENIEWO - BENIAMINEK 0:4
KOLEJARZ - VICTORIA 7:0
TĘCZA - SPÓJNIA 2:1
WISŁA TCZEW - GWIAZDA
mecz przerwany z powodu awantur na trybunach

foto: Powiśle Dzierzgoń

W grupie III (Słupsk) sytuacja jest specyficzna, bo lider tabeli i zwycięzca rozgrywek już wcześniej zrezygnował z awansu. W związku z tym kolejne zespoły zyskały szansę ponownej rywalizacji o najwyższe cele.

Drugie miejsce w tabeli przypadło drużynie Startu Miastko. Czy to oznacza awans do IV Ligi?

Czy dwanaście bramek strzelonych w ostatnim meczu przez MKS Debrzno oznacza, że zagrają w meczach barażowych?

Wobec dzisiejszej degradacji z IV ligi Sparty Sycewice stało się jasne, że kolejna drużyna z tej ligi będzie musiała opuścić Klasę Okręgową. Lipniczanka Lipnica mimo wygranej w ostatnim spotkaniu spadła do Klasy A.

DEBRZNO - CZARNA DĄBRÓWKA 12:4
START - WYBRZEŻE 5:1
JANTAR - ZAWISZA 4:1
MYŚLIWIEC - GRYF SMS 2:2
SKOTAWIA - PIAST 3:0
BRDA - LIPNICZANKA 1:2
CZARNI - KASZUBIA 3:0
DOLINA - WŁYNKÓWKO 4:2
GRYF II - WYCZECHY 0:3

foto: Start Miastko

Rozgrywki zakończone, ale z pewnością nie zakończyły się jeszcze emocje. Teraz już tylko mecze barażowe oraz potyczki w Komisjach ds. Licencji. To tam zapadną decyzje ustalające ostateczne tabele i skład zespołów.Na ten moment w meczach barażowych o awans do IV ligi zagrają:

BAŁTYK II GDYNIA
vs. ORLĘTA REDA
MKS DEBRZNO
vs. POWIŚLE DZIERZGOŃ

Total Page Visits: 282 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *