PODWYŻKI EKWIWALENTÓW SEDZIOWSKICH

Dziś Pomorski Związek Piłki Nożnej poinformował o wprowadzeniu nowych wysokości zryczałtowanych ekwiwalentów dla sędziów, obserwatorów sędziów i delegatów meczowych na zawodach organizowanych przez pomorski Związek.

Dla przykładu: Nowe stawki w Klasie A oraz Klasie B będą wyższe od poprzednich o 25 złotych.

Podniesienie stawek dla sędziów Związek tłumaczy ogromnymi problemami z pozyskiwaniem nowych arbitrów, co owocuje brakiem pełnych obsad sędziowskich w szczycie ligowych sezonów.
informacja: Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Mój komentarz:

25 złotych, w przypadku najniższych klas rozgrywkowych, to rzeczywiście nie są duże kwoty podwyżek, ale z drugiej strony to kolejne 25 złotych więcej  w tym uważanym za darmowy i amatorski sport. A proszę pamiętać, że od tego sezonu Związek wprowadził przecież dodatkowe, kolejne, opłaty dla klubów z tytułu transferów zawodników odchodzących z klubu.  Teraz  klub płaci ryczałt zarówno za zawodnika pozyskanego do klubu, jak i zawodnika odchodzącego z klubu.  Wprowadzona została również opłata za transfer czasowy, czyli wypożyczenie zawodnika do klubu. Tych opłat wcześniej  nie było. 

To nie jest dobry czas  na podnoszenie opłat. W wielu klubach czysto amatorskich, takich bez wsparcia gminy, czy lokalnego sponsora, nawet tak mała kwota podwyżek może przelać czarę goryczy i zniechęcić do dalszej rywalizacji i uczestnictwa w rozgrywkach ligowych. 

A sędziowie?  15 złotych podwyżki dla arbitra głównego i 5 złotych dla jego asystentów (w przypadku najniższych klas ),  to kwota, która bardziej  zirytuje  obecnych arbitrów, niż skłoni  nowych  do masowego zapisywania się na kursy sędziowskie. 


Total Page Visits: 222 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post