POMORSCY JUNIORZY KOŃCZĄ LIGOWE ZMAGANIA

GRALI JUNIORZY

JUNIORZY Z POMORZa WALCZYLI O PUNKTY

Końcówka ligowych zmagań pomorskich juniorów - bez sukcesów.
foto: Piłkarska Przyszłość z Orlenem

CLJ19

Do końca rozgrywek pozostała jedna seria spotkań, ale nic już nie zmieni sytuacji pomorskich zespołów.

Lechia Gdańsk, po rocznym pobycie, jako beniaminek, ponownie spada z Centralnej Ligi Juniorów. Spadek w pełni zasłużony. Gdańszczanie mają 12 oczek straty do bezpiecznego miejsca.

Arka Gdynia nie powtórzyła świetnego rezultatu z poprzedniego sezonu, ale przez większość zmagań plasowała się w górnej części tabeli. Dobre, szóste miejsce odzwierciedla poziom gry w tym sezonie.

CLJ17

W roczniku juniorów młodszych obie pomorskie drużyny - Lechia i Arka - zachowały swój ligowy byt. Bez fajerwerków, ale będą grały dalej.

Lechia zakończyła zmagania na 9. miejscu, Arka była dwie pozycje niżej, o cztery punkty od spadku, co w tej mocno przeciętnej lidze, chluby obu zespołom raczej nie przynosi.

Arka przegrała 1-10 z Zagłębiem Lubin
Lechia 1-9 ze Śląskiem Wrocław. Do tego walkower za zbyt wiele zmian w meczu.


O prawo gry w kolejnych rozgrywkach CLJ17 powalczy w barażach najlepsza drużyna Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego - Gryf Tczew kontra Salos Szczecin?

CLJ15

W Centralnej Lidze Trampkarzy do zakończenia zmagań drużyny mają jeszcze do rozegrania po jednym meczu.

Sytuacja bardzo podobna do poprzednich rozgrywek: Lechia Gdańsk bez wielkich wyczynów zapewnia sobie granie w przyszłym sezonie, a druga pomorska drużyna walczy o zachowanie ligowego bytu.

UKS Orlen Gdańsk w dotychczasowych 13. meczach uzbierał tylko 10 punktów ( trzy wybrane, jeden remis, dziewięć porażek) i znajduje się w strefie spadkowej. Żeby utrzymać się w lidze muszą liczyć na potknięcie Polonii Środa Wielkopolska, a co trudniejsze, sami muszą wygrać w Poznaniu z Lechem. Sprawa niezwykle trudna i zapowiada się kolejny spadek pomorskiej drużyny.

34 - LECH POZNAŃ
33 - POGOŃ SZCZECIN
20 - WARTA POZNAŃ
17 - FASE SZCZECIN
16 - LECHIA GDAŃSK
12 - POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA
----------------------------------
10 - UKS ORLEN GDAŃSK
6 - GWARDIA KOSZALIN


O prawo gry w kolejnej Centralnej Lidze Trampkarzy walczą inne pomorskie drużyny. Awans do tych rozgrywek wywalczy zwycięzca meczów barażowych pomiędzy najlepszym zespołem z Pomorza i Śląska. Na dziś może to być Arka lub Jaguar lub Orlen, a rywalem Podbeskidzie Bielsko- Biała lub Zagłębie Sosnowiec.

LIGA MAKROREGIONALNA

W Lidze Makroregionalnej osiem zespołów walczyło o awans do Centralnej Ligi Juniorów U19 - sezonu 2023/2024.

Wśród nich dwa z Pomorza: Gedania i Chojniczanka. Od początku nasze ekipy były tylko tłem dla pozostałych rywali i najpewniej zajmą dwa ostatnie miejsca w rozgrywkach. Chojniczanka zrezygnowała nawet z ostatniego wyjazdu do Poznania, oddając Warcie mecz walkowerem.


Awans do CLJ wywalczyła Warta Poznań - jak do tej pory komplet wygranych meczów

foto: Akademia MKS Chojniczanka 1930
Total Page Visits: 100 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post