POMORSKIE PIŁKARKI ROZPOCZYNAJĄ LIGOWE GRANIE

Piłkarki wracają na boiska

W najbliższy weekend do gry o ligowe punkty powrócą pomorskie piłkarki. Tak dużej ilości drużyn na najwyższych szczeblach centralnych dawno nie mieliśmy na Pomorzu, a właściwie, to nigdy nie mieliśmy.

W sezonie 2022/2023 będziemy emocjonować się zmaganiami dwóch zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz kolejnego na zapleczu Ekstraligi.


foto: AP Orlen Gdańsk

AP Orlen Gdańsk

Zawodniczki z Gdańska będą występowały pod nowym szyldem. To oczywiście pokłosie przekształceń polityczno - gospodarczych głównego sponsora.

To będzie już trzeci sezon gdańszczanek w Ekstralidze Kobiet. Poprzednie kończyły na dziewiątym i na ósmym miejscu. Chyba oczywiste, że pora na kolejny krok do przodu.

Pierwszy mecz nowych rozgrywek i od razu najwyższe wyzwanie - mecz z aktualnym Mistrzem Polski - TME SMS Łódź. Łatwo nie będzie, ale jeśli zespół ma zrobić krok od przodu, to nienajgorszym rozwiązaniem będzie wywalczenie punktów na boisku w Łodzi.

TME SMS Łódź - AP Orlen Gdańsk

sobota, 17:00, Łódź, Piłsudskiego 138

Pogoń Dekpol Tczew

Dziewczyny z Tczewa będą beniaminkiem Ekstraligi Kobiet. Beniaminkiem absolutnym, bo przecież jeszcze w roku 2018 grały w III lidze.

Los beniaminka w polskiej lidze był w ostatnich sezonach z góry przesądzony. Powrót do I ligi i to raczej bez szans na skuteczną walkę. Czy zawodniczkom z Tczewa uda się złamać klątwę? Bardzo na to liczymy. Zespoł został wzmocniony, a przede wszystkim utrzymał w składzie swoją super strzelczynię - Magdę Sobal. A to już daje nadzieje na skuteczną walkę.

Zaczynamy w sobotę od meczu ze Sportisem KKP Bydgoszcz. Rywal solidny, ale jeśli marzy się o utrzymaniu w Ekstralidze, to w takich meczach należy szukać punktów.

Pogoń Dekpol Tczew - Sportis KKP Bydgoszcz

sobota, 16:00, Tczew, Elżbiety 21A

Checz Marcus Gdynia

Na zapleczu Ekstraligi też mamy pomorski zespół. Beniaminkiem rozgrywek został Marcus Gdynia, który przed nowymi rozgrywkami połączył swoje siły i będzie występował pod szyldem legendarnego dla kobiecej piłki klubu Checz Gdynia.

Gdynianki do walki o szczyty polskiej piłki kobiecej wystartowały w sezonie 2019/2020. Wtedy zatrzymał je covid. Kolejne lata, to kolejne dwa awanse i zespół zameldował się na zapleczu najwyższego szczebla rozgrywkowego. Będzie krok dalej?

Start rozgrywek w niedzielę, na Narodowym Stadionie Rugby.

Checz Marcus Gdynia - Ząbkovia Ząbki

niedziela, 17:00, Gdynia, Narodowy Stadion Rugby

foto: Checz Marcus Gdynia
foto: Pogoń Dekpol Tczew
foto: AP Orlen Gdańsk
Total Page Visits: 191 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *