Start Mrzezino w Klasie Okręgowej

Start Mrzezino po dzisiejszym remisie 2:2 z Zenitem Łęczyce wywalczył awans do Klasy Okręgowej.

Grupa 1 Klasy A była chyba najbardziej wyrównaną grupą w rozgrywkach.  Końcowe różnice w czołówce  tabeli są bardzo niewielkie, a walka o awans trwała  do ostatnich minut sezonu.

Zespołem rozdającym karty w końcówce był bez wątpienia spadkowicz z “okręgówki”  Zenit Łęczyce. Kilka dni temu ograli pewnie w Sopocie Ogniwo, a w ostatniej kolejce  próbowali zrobić to samo w meczu u siebie ze Startem Mrzezino.  Goście dwa razy prowadzili w tym spotkaniu, ale dwa razy gospodarze odrabiali stratę.   Gol na 2-2 padł minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Remis w tym meczu wystarczał Startowi do awansu.  W doliczonym czasie pozostało jeszcze kilka minut niepewności  dla drużyny z Mrzezina i nadziei dla Ogniwa Sopot, ale bramka już nie padła.  Start zakończył rozgrywki z takim samym dorobkiem punktowym  jak drużyna z Sopotu, ale  ma lepszy bilans bezpośrednich potyczek i to zadecydowało o awansie tej drużyny.

Start Mrzezino po 8. latach gry w Klasie A powraca do V ligi.

W kwestii spadków do B klasy kluczowe będzie zaszeregowanie terytorialne spadkowiczów z “okręgówki”.

Total Page Visits: 184 - Today Page Visits: 2