1 June 2023

“WIELKA UCIECZKA” SPARTY JEDNAK ZAKOŃCZONA POWODZENIEM

Wydawało się, że pomimo pięciu kolejnych wygranych spotkań (+ jeden remis) zawodnikom Sparty nie uda się zachować czwartoligowego bytu. Zabrakło jednego punktu.

Ale los postanowił się uśmiechnąć życzliwie do drużyny z powiatu słupskiego. A może nie tyle los, co Pomorski Związek Piłki Nożnej.Na specjalnie w tym celu zwołanym posiedzeniu Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w wyniku której Sparta Sycewice, jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, zajmie miejsce w nowym sezonie IV ligi Sokoła Wyczechy, który zrezygnował z ubiegania się o licencję i tym samym zrezygnował z gry w IV lidze.

Decyzja zapewne przyjęta z entuzjazmem w Sycewicach. Trochę chyba mniej w Miastku.

Wydawało mi się , że zgodnie z regulaminem rozgrywek, w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rozgrywkach zespołu, który zajął pierwsze miejsce, prawo do gry otrzymuje druga drużyna lub maksymalnie trzecia.

Regulamin zmieniono nowym regulaminem.


W związku z utrzymaniem się Sparty Sycewice do grupy III (Słupsk) Klasy Okręgowej spada tylko jedna drużyna (Jantar Ustka). Zatem teoretycznie degradacji unika Lipniczanka Lipnice.

Czy to koniec zmagań przy zielonym stoliku? Pewnie nie.

Dzisiejsza decyzja wydaje się o tyle kontrowersyjna, że w przypadku przegranych baraży przez drużynę Startu Miastko ze Słupskiej Klasy Okręgowej nie awansuje do IV Ligi ŻADNA drużyna.

Mało tego, liczba drużyn znowu będzie za duża i konieczna będzie kolejna degradacja (Lipniczanka jednak spadnie? ).Naprawdę, trudno sobie wyobrazić bardziej skomplikowaną sytuację. A to dopiero jeden dzień po zakończeniu rozgrywek w IV i V lidze. Chyba, że za chwilę poznamy kolejne zespoły, które zrezygnują ze zmagań w wyższych ligach.

foto: Sparta Sycewice
Total Page Visits: 452 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post ZNAMY SPADKOWICZÓW Z IV LIGI
piłka Next post BARAŻOWE ZAMIESZANIE W POMORSKIM ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ