Wygrana Wikędu, porażka Gedanii na inaugurację wiosny w III lidze

Zespoły trzeciej ligi wznowiły zmagania w rundzie wiosennej. Dziś swoje mecze rozegrały dwa pomorskie zespoły. Ze zmiennym skutkiem.

Gedania to w tym sezonie zespół środka tabeli. Bez szans na awans, ale raczej bez obaw o spadek. Ich dzisiejszym rywalem był zdecydowany lider tabeli - Świt Szczecin. Goście wygrali 1-0 po bramce Szymona Kapelusza w drugiej połowie. Gedania mogła uzyskać znacznie lepszy wynik, ale w 70 minucie Wojciech Zyska zmarnował rzut karny.

Wikęd Luzino przystępował do rundy wiosennej z ostatniego miejsca w tabeli. Jego rywalem była zajmująca w tabeli 5. miejsce Vineta Wolin. Zespół z Luzina wygrał 3:0 po golach Krzysztofa Wickiego, Jakuba Kreffta i Damiana Wojdy i dopisał bardzo cenne trzy oczka do ligowego dorobku.

Walka o utrzymanie będzie bardzo trudna, bo w tym sezonie może spaść do 4.lig nawet sześć ostatnich zespołów.