Za sportową wizytą w… Malborku

Czy nadejdą jeszcze złote czasy? Historia Pomezanii Malbork


Każdy klub w swojej historii ma lepsze i gorsze czasy, ale są też i takie, które nigdy nie miały dobrego okresu, w którym odniosłyby jakiś spektakularny sukces lub wysoko zaszły w ligowych rozgrywkach. Wszystko naturalnie zależy od wielkości miasta, z którego dany klub pochodzi, tradycji czy własnych ambicji. Inne kryterium oceny będzie miała drużyna z dużego miasta, a zupełnie odmienne z małej wsi, w której żyje kilkaset osób. Na mapie Pomorza jest klub, które swoje największe sukcesy święcił krótko po tym, jak powstał. Złote lata przyszło mu przeżywać raptem cztery lata po założeniu. Zapraszam do przeczytania historii o tym, jak Pomezania Malbork zawojowała rozgrywki ligowe i szybko wspięła się na zaplecze ekstraklasy. Dzisiaj jest to historia trudna do wyobrażenia, jednak miała ona miejsce na początku lat 90.


Pomezania Malbork powstała w 1990 roku z inicjatywy kilku miłośników futbolu m.in. Zygfryda Kruczkowskiego - dokładna data to 23 lipca 1990 roku. Założona przez nich sekcja piłkarska z początku nosiła nazwę Bractwa Piłkarskiego „Pomezania” Malbork. Założyciele rozważali też inne nazwy dla nowopowstałego zespołu m.in. Baszta czy Zamek, aby ostatecznie wybór padł na Pomezanię. Ten nowy twór powstał na podwalinach Miejskiego Międzyzakładowego Klubu Sportowego (w skrócie MMKS) „Nogat”, który w ówczesnych czasach występował na boiskach Elbląskiej Klasy Okręgowej (przyp. autora - do 1999 roku w Polsce było 49 województw).

Od początku klub chciał się szybko piąć w hierarchii pomorskich rozgrywek. W tym celu nieocenioną pomoc dostał od „Malmy”, która w znacznym stopniu zasponsorowała malborską drużynę. Przedsiębiorstwo to zajmowało się produkcją makaronów. W 1991 roku zostało sprywatyzowane, a jego właścicielem został Michel Marbot, bogaty francuski inwestor. Szybko udało się awansować do III ligi, gdzie Pomezania zaznaczyła swoją obecność nie tylko już na pomorskich boiskach. Sukcesy szybko przyciągnęły kibiców na stadion, na który, jak można przeczytać na oficjalnej stronie klubowej, przychodziło nawet ponad 3000 osób.

Swój historyczny awans do II ligi (dawne zaplecze ekstraklasy) malborczycy wywalczyli w sezonie 1993/94. Autorem tego sukcesu był dobrze dziś znany na Pomorzu trener Jerzy Jastrzębowski.

W swoim historycznym sezonie na zapleczu ekstraklasy drużyna rywalizowała z takimi zespołami jak Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, Motor Lublin czy Hetman Zamość. Warto w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że ówczesna II liga była podzielona na dwie grupy – I i II, czyli odpowiednio zachodnią i wschodnią. W każdej z nich występowało po 18 zespołów, czyli łącznie na zapleczu ekstraklasy było 36 drużyn. Co ciekawe, w sezonie 1994/95 Arka Gdynia, Bałtyk Gdynia oraz Lechia Gdańsk również grały na zapleczu ekstraklasy, jednak nie były one w tej samej lidze co Pomezania. Występowały bowiem one w grupie zachodniej.

Na koniec swojego debiutanckiego sezonu Pomezania Malbork zakończyła rozgrywki na bardzo przyzwoitym, dziewiątym miejscu. Na uznanie zasługuje fakt, że nie przegrali oni meczu na własnym terenie, dzięki czemu ich obiekt porównywany był do pobliskiego średniowiecznego zamku.

W swoim drugim sezonie na „ekstraklasowym zapleczu”, Pomezania Malbork na koniec sezonu zajęła dwunaste miejsce. Był to dla nich o wiele trudniejszy rok niż poprzedni. Przez cały sezon zgromadzili 43 punkty, czyli jedynie o trzy więcej niż spadająca z ligi Jagiellonia Białystok.

Trzeci sezon w II lidze (1996/97) okazał się być ostatnim rokiem malborczan na zapleczu ekstraklasy. W 1997 roku spadli z ligi, zajmując szesnaste miejsce na osiemnaście drużyn. Jak się później okazało, to był kluczowy rok w historii klubu. Wraz ze spadkiem zespołu wycofał się główny sponsor (Malma) i klub zaczął borykać się z dużymi problemami finansowymi. Odeszło wielu kluczowych graczy, a drużyna po degradacji z II ligi, zaliczyła kolejny spadek i szybko wylądowała w IV lidze. W sezonie 1998/99 zdołali się jeszcze podnieść i zwyciężyć IV ligowe rozgrywki, ale powrócili tylko na jeden sezon do III ligi, z której po roku spadli. Od tamtego momentu, czyli będzie już prawie 25 lat, klub nie zdołał zagrać wyżej niż w IV lidze.

Od założenia Bractwa Piłkarskiego „Pomezania”, do pięknej historii, aż po zaplecze ekstraklasy, minęło siedem lat. Jak klub szybko znalazł się w gronie najlepszych ekip w kraju, tak prędko z niej spadł. Zdołał rozegrać trzy sezony wśród dużych piłkarskich marek, by powrócić na pomorskie boiska, gdzie przed założeniem nowej sekcji występowali przez lata.

Dziś klub rywalizuje w IV lidze, do której awansował raptem dwa sezony temu. Kibice, którzy pamiętają tamte czasy muszą zaadaptować się do innej sytuacji w klubie. Do Malborka nie przyjeżdża Wisła Kraków czy Motor Lublin, ale Grom Nowy Staw czy MKS Władysławowo. W obecnym sezonie na półmetku Pomezania zajmuje piąte miejsce w tabeli. Co prawda jest matematyczna szansa na awans, jednak wierzą w nią chyba najbardziej zagorzali kibice. Do prowadzącego Jaguara Gdańsk traci trzynaście punktów, a przed nią są jeszcze inne mocne drużyny z dużymi aspiracjami, jak Gryf Słupsk czy Bałtyk Gdynia. Ten sezon w pomorskiej IV lidze jest niezwykle ciekawy m.in. dzięki obecności takich klubów, jak Pomezania, czy kilku innych zespołów uznanych na pomorskiej mapie. Swoje plany na powrót do III ligi po 26 już latach drużyna spod krzyżackiego zamku musi chyba odłożyć na kolejny sezon.

Po tamtych latach, jak i tamtej drużynie, zostały już tylko wspomnienia. Wiele osób nie pamięta już, że w Malborku była tak mocna drużyna, która rywalizowała z najlepszymi zespołami w kraju. To pokazuje, że wiele drużyn jednak nie miało nawet takiego okresu, jaki w latach 90. miała Pomezania Malbork. Ostatnie sezony dowodzą, że poza oczywistymi wyjątkami (Lechia, Arka), obecność zespołu z naszego województwa na zapleczu ekstraklasy jest sporym osiągnięciem. Dziś, poza wspomnianą dwójką, żaden klub nie występuje na zapleczu ekstraklasy i na razie kibice muszą na taki zespół pokroju Pomezanii lat 90 poczekać. Oby jednak to były cztery lata, a nie dużo więcej.

Jarosław Kościelak Pilkapomorze.blogspot.com

AKTUALNA TABELA 4.LIGI

foto: Pomezania Malbork
Total Page Visits: 315 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Ze sportową wizytą w GdańskuZe sportową wizytą w Gdańsku

Dnia 10 września, pojechałem na mecz w ramach rozgrywek pomorskiej IV ligi, gdzie na obiekty Gedanii przy ulicy Hallera w Gdańsku stawił się rywal zza miedzy – Jaguar Gdańsk.

Gospodarzami IV ligowych derbów miasta był oczywiście drugi zespół Gedanii Gdańsk, który po ubiegłorocznym, fantastycznym sezonie awansował na poziom wojewódzki. Wygranie okręgówki zawdzięczał głównie wychowankom klubu, którzy przez cały zeszły sezon prezentowali bardzo wysoki poziom i poza rezerwami Bałtyku Gdynia nie miały godnych sobie rywali.

O tym sukcesie niech świadczy fakt, że w obecnych rozgrywkach rezerwy gdańskiego klubu rywalizują z tak uznanymi markami w naszym województwie jak Bałtyk Gdynia, Gryf Wejherowo, Pomezania Malbork czy Gryf Słupsk.

Dotychczasowy bilans gospodarzy w lidze jest, mówiąc wprost, słaby – przegrali wszystkie swoje mecze, tracąc aż 24 bramki w sześciu spotkaniach. Ich niedzielny rywal – Jaguar Gdańsk w sezon wszedł dużo lepiej, gromadząc 12 punktów, które pozwalały mu trzymać się blisko ligowej czołówki.

Mecz od początku ułożył się lepiej dla gości, którzy już w 6 minucie spotkania wykorzystali rzut karny, który na bramkę zamienił były zawodnik Lechii Gdańsk, a także do niedawna Gedanii – Adam Duda. W pierwszych minutach spotkania, na duży plus zasługuje gra Gedanii, która mimo szybko straconej bramki chciała grać podaniami i kontrolować przebieg gry na boisku. Tak im się zresztą przez dłuższy czas udawało, jednak do szatni prowadzenie podwyższyli goście – ponownie za sprawą Adama Dudy. Na przerwę Jaguar Gdańsk schodził prowadząc 2-0.

W pierwszej odsłonie mecz był jednak bardzo wyrównany, a mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że lepiej wyglądali gospodarze. Jednak rzut karny i krótki moment dekoncentracji tuż przed przerwą wystarczyły, aby doświadczony zespół zamienił to na dwubramkowe prowadzenie. Nie było widać wyraźnej różnicy, że ostatni zespół w tabeli podejmuje rywala z jej górnej części.

Po przerwie lepiej zagrali już jednak goście. Podwyższyli oni prowadzenie w 62 minucie gry, kiedy to strzałem głową bramkarza Gedanii pokonał Paweł Czychowski. Chwilę później gospodarze zdołali strzelić bramkę na 3-1 - jej strzelcem został Bartosz Bławat, jednak ich gra już nie była tak dobra, płynna i skuteczna jak w pierwszej odsłonie.

Kolejne minuty to już dominacja gości. W 83 minucie spotkania publiczności pokazał się były gracz m.in. Lechii Gdańsk, a także nie tak dawny mistrz Polski z Piastem Gliwice – Marcin Pietrowski, który ładnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie. Parę minut później piątą bramkę zdobył Paweł Czychowski, ustalając końcowy wynik spotkania na 5-1 dla Jaguara Gdańsk.

Dzięki temu zwycięstwu Jaguar zbliżył się do lidera tabeli – Gryfa Słupsk oraz wicelidera – Pomezanii Malbork. W swoim dorobku ma już 15 punktów, które plasują zespół na czwartej pozycji.

Dla rezerw Gedanii Gdańsk ta porażka oznacza nadal ciężki bój w IV lidze. Sezon, w którym pewnie i tak nastawiali się na zbieranie cennego doświadczenia w seniorskiej piłce na wysokim, bo IV- ligowym poziomie. Nadal pozostają bez punktów, zamykając tabelę bez ani jednego zwycięstwa czy remisu.

Następna kolejka wydaję się być idealnym momentem na przełamanie się Gedanii Gdańsk. Przyjeżdżają do nich bowiem rezerwy Arki Gdynia, które zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, również bez ani jednego zwycięstwa, lecz z dwoma remisami. Nie ma chyba lepszego momentu na ostatni zryw i zapoczątkowaniu zbierania punktów w lidze.

Jaguar Gdańsk czeka mecz z Akademią Sportu Kolbudy, która w tym sezonie zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli. Jest więc kolejna szansa, aby zgarnąć trzy punkty i może w tym sezonie mocniej powalczyć o awans do III ligi.

Serii gier jeszcze przed nami bardzo dużo. Tabela na początku sezonu układa się tak, że o awans bić się będzie Gryf Słupsk z Pomezanią Malbork. Ale czy się stanie? Myślę, że jeszcze niektóre kluby nie powiedziały ostatniego słowa i włączą się w walkę by w przyszłym sezonie reprezentować województwo pomorskie w III lidze.




tekst i fotografie: Jarosław Kościelak
autor bloga: piłkapo
morze.blogspot.com

Total Page Visits: 315 - Today Page Visits: 1
ROZKŁAD

PIŁKARSKI weekend na PomorzuPIŁKARSKI weekend na Pomorzu

sobota, 15:00, Lechia Gdańsk 2-2 Radomiak Radom

sobota, 12:40 Arka Gdynia 3-0 Odra Opole

piątek, 19:47 Wigry Suwałki 3:2 Radunia Stężyca

sobota, 17:00 Chojniczanka Chojnice 1-2 Znicz Pruszków

piątek, 17:00, Bałtyk Gdynia 2:1 Pogoń II Szczecin

sobota, 15:00 GKS Przodkowo 1-1 Zawisza Bydgoszcz

sobota, 17:00 KP Starogard Gdański 2-2 Bałtyk Koszalin

sobota, 17:00 Stolem Gniewino 2-4 Pogoń Nowe Skalmierzyce

p.18:00 Gryf Słupsk 2-3 Pogoń Lębork

s.11:00 Gedania Gdańsk 4-4 Kaszubia Kościerzyna

s.11:00 MKS Władysławowo 1-2 Czarni Pruszcz Gdański

s.11:00 Jaguar Gdańsk 0-0 Borowiak Czersk

s.11:00 GKS Kowale 0-2 Lechia II Gdańsk

s.16:00 Anioły Garczegorze 1-4 Grom Nowy Staw

s.16:00 Jantar Ustka 2-2 Wierzyca Pelplin

s.17:00 Gryf Wejherowo 6-3 Orkan Rumia

s.17:00 Sparta Sycewice 0-0 Arka II Gdynia

n.11:00 Chojniczanka II Chojnice 2-2 KTS-K Luzino

GRUPA I

s.11:00 Ogniwo Sopot – Cartusia Kartuzy 4:5
s.14:30 Gedania II Gdańsk – Orzeł Trąbki Wielkie 2:1
s.16:00 Orlęta Reda – Osiczanka Osice 7:3
s.16:00 Zenit Łęczyce – GTS Goszyn 0:0
s.16:00 GLKS Różyny – KS Chwaszczyno 4:2
s.16:00 GKS Sierakowice – GKS Kolbudy 2:2
s.17:30 Błyskawica Reda – AS Pomorze Gdańsk 3:8
n.11:00 Bałtyk II Gdynia – Sztorm Kosakowo 4:0
n.17:00 GTS Mokry Dwór – Kamionka Sopot 3:2

GRUPA II

s.13:00 Radunia II Stężyca – Styna Godziszewo 4:1
s.16:00 Victoria Kaliska – Wisła Tczew 2:4
s.16:30 Spójnia Sadlinki – Wisła Korzeniewo 0:2
s.17:00 Wietcisa Skarszewy – Błękitni Stare Pole 3:0
s.17:00 Kolejarz Chojnice – Powiśle Dzierzgoń 2:3
s.17:00 Tęcza Brusy – Pomezania Malbork 0:1
s.17:00 Olimpia Sztum – Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:1
n.11:00 Gwiazda Karsin – Meteor Pinczyn 2:0

GRUPA III

p.18:00 Sokół Wyczechy – Start Miastko 1:4
s.15:00 Piast Człuchów – Dolina Gałąźnia Wielka 2:3
s.15:00 Skotawia Dębnica Kaszubska – Myśliwiec Tuchomie 0:1
s.16:00 Brda Przechlewo – Czarni Czarne 2:1
s.17:00 KS Włynkówko – Zawisza Borzytuchom 2:1
n.11:00 Gryf/SMS Słupsk – Wybrzeże Objazda 2:1
n.13:00 Jantaria Pobłocie – GTS Czarna Dąbrówka 1:1
n.14:30 Kaszubia Studzienice – MKS Debrzno 1:2
Lipniczanka Lipnica – Gryf II Słupsk 1:3

GRUPA I

s.11:00 Sokół Bożepole Wielkie – Start Mrzezino 1:1
s.16:00 Eko-Prod Szemud – Stolem II Gniewino 2:5
s.17:00 Solar Władysławowo – Zatoka 95 Puck 3:0
s.19:30 Pomorzanin Gdynia – Gryf II Wejherowo 3:3
n.17:00 MKS II Władysławowo – LZS Bojano 3:0

GRUPA II

s.12:00 KS Mściszewice – GTS Rotmanka 10:1
s.14:00 Jaguar II Gdańsk – Potok Pszczółki 15:0
s.15:00 Sporting Leźno – Amator Kiełpino 1:3
s.17:00 Sokół Ełganowo – Morena Gdańsk 2:1
s.17:00 Wisła Długie Pole – Orzeł Gołubie 3:3
s.17:00 Korona Cedry Małe – Stoczniowiec Gdańsk 2:11
n.12:00 Orzeł Straszyn – Portowiec Gdańsk 8:2

GRUPA III

s.15:00 Jantar Pawłowo – Sławek Borzechowo 1:0
s.16:00 Wda Lipusz – LKP Nowa Karczma 3:2
s.17:00 Unia Klawkowo – Nowi Nowa Cerkiew 1:0
s.17:00 KS Skorzewo – Czarni Piece 3:0
s.18:00 GKS Bobowo – Grom Kleszczewo 4:2
n.17:00 Santana Wielki Klincz – Sokół Zblewo 4:3
n.17:00 Centrum Pelplin – Wda Czarna Woda 4:0

GRUPA IV

p.17:45 Relax Ryjewo – Supra Kwidzyn 2:3
s.13:00 Delta Miłoradz – WKS Lignowy Szlacheckie 3:1
s.16:00 GDKiS Ostaszewo – Czarni Przemysław 3:2
s.17:00 Rodło Kwidzyn – Świt Radostowo 7:0
s.17:00 Błękitni Stare Miasto – AP Malbork 2:0
n.12:00 Mewa Gniew – Pogoń Prabuty 1:1
n.16:00 Błyskawica Postolin – LKS Waplewo Wielkie 3:2

GRUPA V

s.12:00 Słupia Kobylnica – Granit Kończewo 4:0
s.17:00 Barton Barcino – Garbarnia Kępice 2:3
s.17:00 Unison Machowino – Diament Trzebielino 5:0
s.17:00 Sokół Szczypkowice – Echo Biesowice 1:9
s.17:00 Szansa Siemianice – ZS Damnica 1:6
n.17:00 Polonez Bobrowniki – Stal Jezierzyce 3:1

GRUPA VI

s.16:00 Orkan Gostkowo – Grom Nakla 4:0
s.17:30 Pomorze Potęgowo – LKS Łebunia 3:2
s.17:30 Lider Rychnowy – Chrobry Charbrowo
n.12:00 Victoria Dąbrówka – Zenit Redkowice 1:8
n.14:00 Leśnik Cewice – Magic Niezabyszewo 7:0
n.14:00 Urania Udorpie – Błękitni Motarzyno 3:1

GRUPA I

s.11:00 Sztorm II Kosakowo – Zenit II Łęczyce 7:1
s.17:00 Nörda Karwia – Arka Prusewo 1:5
n.11:00 Puma Darzlubie – AP Cassubian Bolszewo 2:3
n.14:30 Lider Dębogórze – Sokół Strzelno 5:1
n.16:30 Kaszuby Połchowo – Barca Bolszewo 1:2

GRUPA II

s.14:30 GTS Pruszcz Gdański – UKS Klukowo 5:0
s.16:00 GKS Żukowo – Pomorzanin Banino 8:1
s.17:00 Wisła Steblewo – GTS Juszkowo 1:3
n.13:00 Bałtyk III Gdynia – GTS Rokitnica 10:1
n.14:00 Czarni II Pruszcz Gdański – KP Gdynia 1:2
n.17:00 AP GKS Kowale – Pomerania Gdańsk 3:3
n.19:00 AP KP Gdynia – Unia Kłodawa 3:0
n.20:00 Morena II Gdańsk – KS Grabiny Zameczek 4:4

GRUPA III

s.16:00 Ceramik Łubiana – Gryf Goręczyno 0:5
s.17:00 Amigo Przyjaźń – GKS Linia 5:0
n.11:00 FC Gowidlino – Remus Mirachowo 1:3
n.11:00 GKS II Żukowo – KS Sulmin 2:8
n.11:00 Kaszubia II Kościerzyna – Słupia Sulęczyno 7:2
n.13:00 GKS II Przodkowo – GKS II Sierakowice 8:3

GRUPA IV

s.16:00 MKP Szlachta – Orkan Huta Brusy 1:2
s.17:00 Sokół Lubnia – Temis-Brda Wielkie Chełmy 0:4
n.13:00 LZS Bytonia – Grom Leśno 0:0
n.15:00 Kolejarz II Chojnice – Sokół Lubichowo 2:6
n.16:00 Orzeł Borkowo – Huragan Nowe Polaszki 3:7
n.17:00 Korona Rywałd – Perła Czyczkowy 4:0
n.17:00 Zieloni Łąg – OTS Osiek 4:4

GRUPA V

s.16:00 Jurand Lasowice Wielkie – Pomezania II Malbork 2:0
s.17:00 Orzeł Ząbrowo – Real Myszewo 2:3
s.17:00 Ruch Gościszewo – Lisovia Lisewo 0:2
s.17:00 Skra Kończewice – Nogat Malbork 1:0
s.17:30 Bałtyk Sztutowo – Gryf Tczew 5:2

GRUPA VI

s.15:00 KP Wandowo – Orliki Stary Dzierzgoń 6:2
s.15:00 Powiśle Stary Targ – Amatorka Mikołajki Pomorskie 4:4
s.16:00 Rodło Trzciano – Pogoń Smętowo 6:5
s.17:00 Czarni Straszewo – Pomorzanka Skórcz 3:1
n.16:00 Powiśle Czernin – Powiśle Pawlice Rakowiec 4:2

GRUPA VII

s.16:00 Dąb Kusowo – Kaszubia II Studzienice 1:5
n.11:00 Start Łebień – KS Zaleskie 3:4
n.11:00 Victoria Słupsk – Baza 44 Siemirowice 3:3
n.13:00 WKS Nożyno – Sokół Kuleszewo 0:2
n.14:00 GKS Kołczygłowy – Granit Koczała 3:2
n.17:00 Rowokół Smołdzino – Lew Lębork 0:3

sobota, 10:15 GKS Katowice 2:0 AP Lotos Gdańsk

sobota, 17:00 SWD Wodzisław Śląsk 3:2 Pogoń Tczew

niedziela, 17:00 Marcus Gdynia 3:0 WALKOWER GSS Grodzisk Wielkopolski

sobota, 11:00 KA4 resPECT Krobia 0:2 KTK-S Luzino

niedziela, 13:00 Olimpia II Szczecin 1:3 Lechia Gdańsk

niedziela, 17:00 Juna Trans Oborzyska 7:0 Lew Lębork

Chojniczanka Chojnice – Olimpico Malbork 6:0
Potok Pszczółki – Brda Rytel 10:1
Stal Jezierzyce – AP Lotos II Gdańsk 0:11
Olimpia Czersk – Pogoń II Tczew 1:10

sobota, 13:00 Cracovia 3-1 Arka Gdynia

sobota, 11:00 Lechia Gdańsk 2:1 FASE Szczecin

niedziela, 13:00 Arka Gdynia 3:4 Chemik Bydgoszcz

piątek, 11:15 Lechia Gdańsk 1:7 Lech Poznań

sobota, 17:00 AP Pogoń Szczecin 0:4 AP Lotos Gdańsk

niedziela, 12:00 Olimpijczyk Kwakowo 1:2 Radunia Stężyca

Total Page Visits: 315 - Today Page Visits: 1

ROBERT REIWER Z NOWYM KONTRAKTEM TRENERSKIM W BAŁTYKU GDYNIAROBERT REIWER Z NOWYM KONTRAKTEM TRENERSKIM W BAŁTYKU GDYNIA

Gdyński Bałtyk poinformował, że Klub zdecydował się podpisać nowy kontrakt z trenerem Robertem Reiwerem. KOntrakt ma obowiązywac do 31 grudnia 2022 roku.

Szkoleniowiec pełnił w Bałtyku funkcję trenera tymczasowego po rozstaniu Klubu z Grzegorzem Nicińskim.

Bałtyk zajmuje obecnie w ligowej tabeli 14. miejsce z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową.

foto: Bałtyk Gdynia - baltykgdynia.pl
Total Page Visits: 315 - Today Page Visits: 1