Wystartowali trzecioligowcy

Dziś i wczoraj wystartowały rozgrywki III ligi. W gronie osiemnastu drużyn, pięć ekip z Pomorza. Z jakimi szansami? O co będą grały?

Gedania Gdańsk ma za sobą kapitalny poprzedni sezon. Bardzo długo była jedynym rywalem dla Olimpii Grudziądz w walce o 2.Ligę. Niestety, ostatnie 6 meczów na boisku przegrali i zakończyli zmagania 15 punktów za liderem.
Tak dobrą postawę będzie bardzo trudno powtórzyć. Z drużyny odszedł do Jaguara Adam Duda i młody bramkarz Jakub Zieliński. Kadra została uzupełniona młodymi albo bardzo młodymi zawodnikami. Z tych z większym doświadczeniem pozyskano Przemysława Żukowskiego z Cartusii i Miłosza Manuszewskiego z KPS. Na ile to wystarczy przekonamy się.

KP Starogard Gdański już w poprzednim roku wszyscy wieszczyli duże kłopoty, ale niespodziewanie podopieczni Łukasza Kowalskiego rozegrali bardzo dobry sezon, będąc zespołem ścisłej czołówki, groźnym dla każdego. W tym sezonie wieszczono podobnie. Mówiło się o sporych kłopotach, a nawet o najczarniejszych scenariuszach. Na szczęście starogardzianie grają i z pewnością nie oddadzą pola. Przedłużono umowę z trenerem Kowalskim. Drużyna przeszła prawdziwą rewolucję kadrową. Nie ma w drużynie Damiana Ciechanowskiego, Patryka Moskiewicza czy Miłosza Manuszewskiego. Kto ich zastąpi? Kacper Czajkowski, Damian Garbacik, Bartosz Kuźniarski, Karol Zieliński, Ryszard Sumiński, Daniel Sławiński, Filip Łukasik i zdolna młodzież.

Stolem Gniewino zaczyna trzeci sezon w III lidze. Poprzednie, to oczywiście walka o utrzymanie. Dwa razy się udało i w klubie zapewne liczą na to, że tym razem również koniec będzie udany. Zarząd klubu pożegnał się z trenerem Grzegorzem Lisewskim i zadanie walki w III lidze powierzył Arkadiuszowi Gaffce. Z nowych twarzy w Gniewinie będą grali min. Fabian Lengiewicz i Jakub Bach z Bałtyku Gdynia czy Rafał Kruczkowski z Jezioraka Iława. Czy to wystarczy, żeby za rok, o tej porze, zacząć kolejny sezon w III lidze?


Cartusia 1923 Kartuzy w poprzednim sezonie długo broniła się przed spadkiem, ale im bliżej końca, tym sama gra, wyniki i pozycja w tabeli były lepsze. Skończyło się na dobrym 11. miejscu z dziesięciopunktowym zapasem od spadku. Tradycyjnie w przerwie letniej sporo zmieniło się w kadrze kartuzian. Z klubu odszedł trener Dominik Czajka wybierając ofertę beniaminka 2.ligi Olimpii Grudziądz. Ze sobą do Grudziądza zabrał Rafała Kobrynia i Mateusza Sopoćkę. Do KPS-u odeszli Kuźniarski i Garbacik, do Gedanii Żykowski, do Bałtyku Iwanowski, a do Błękitnych Stargard Michał Marczak. Kto ich zastąpi? Przede wszystkim nowy szkoleniowiec Sebastian Letniowski. A z nim do klubu z Raduni przyszli Paweł Wojowski i Sebastian Deja. Ze Starogardu Piotr Łysiak, a z akademii juniorskiej Rakowa Częstochowa trzech młodych zawodników. Dobre wyniki w sparingach pozwalają na sporą dawkę optymizmu.


Wikęd Luzino jest beniaminkiem rozgrywek. W imponującym stylu wygrali IV ligę, strzelając rywalom aż 124 gole. Teraz okaże się jakie to będzie miało odniesienie na poziomie III ligi. W klubie pozostaje trener Maciej Pliński, a także większość zawodników, którzy w tak efektownym stylu wywalczyli awans. Z nowych graczy do Wikędu dołączył Karol baranowski z Gryfa Wejherowo, Łukasz Kwaśnik z Pogoni Lębork i Paweł Brzuzy ostatnio Bałtyk Gdynia. Takim składem Wikęd będzie próbował odnaleźć się w III lidze. Czy to wystarczy, żeby zdystansować co najmniej trzech rywali i za rok znowu grać na tym poziomie?

Wyniki 1.kolejki:

Gedania - Polonia Środa Wielkopolska 2-3 (Manuszewski, Zalewski)

Unia Swarzędz - KP Starogard Gdański 2-2 (Zieliński, Kleinschmidt)

Cartusia Kartuzy - Pogoń II Szczecin 2-1 (Szałecki, Gryszkiewicz)

Unia Solec Kujawski - Stolem Gniewino 2-3 (Sobczyńskix2, Dampc)

Wikęd Luzino - Zawisza Bydgoszcz 1-7 (Kostuch)

Świt Szczecin - Sokół Kleczew 2-2

Flota Świnoujście - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0-3

Elana Toruń - Błękitni Stargard 3-0

Noteć Czarnków - Vineta Wolin 3-4

foto: KP Starogard Gdański
Total Page Visits: 122 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *