ZE SPORTOWĄ WIZYTĄ W BANINIE

DERBY

W pomorskiej B klasie, w III grupie gdańskiej 13 maja 2023 zaplanowano mecz w ramach 17 kolejki spotkań pomiędzy Pomorzaninem Banino, a Santaną Wielki Klincz.

Oba kluby nie walczą już o awans w obecnym sezonie, zajmując miejsca w środku ligowej tabeli. Przed tą kolejką Pomorzanin był na miejscu szóstym z dorobkiem 18 punktów, z kolei Santana plasowała się na pozycji siódmej, mając tych punktów 16.

Drużyny przystępując do tego spotkania były sąsiadami w tabeli, więc jednym i drugim zależało na zdobyciu kompletu punktów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17 w Baninie na obiekcie przy ulicy Tuchomskiej.

Mecz od początku mógł się bardzo dobrze ułożyć dla Santany Wielki Klincz, jednak nie zdołali wykorzystać bardzo dobrej okazji. Po tej sytuacji do głosu doszli gospodarze, którzy w 9 minucie wyszli już na prowadzenie. Szybko zdobyta bramka ustawiła spotkanie, bowiem od tego momentu mocniej zaczęli atakować gracze Pomorzanina Banino. Ich próby kończyły się na słupkach bądź na strzałach niecelnych, przez co do 45 minuty utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie. Jednak tuż przed przerwą udało się zdobyć bramkę Pomorzaninowi, dzięki czemu schodził do szatni prowadząc 2-0.

Druga część meczu nie uległa wielkiej zmianie. Nadal stroną dominującą w tym spotkaniu byli gospodarze, którzy raz po raz atakowali bramkę Santany. Kolejnego gola zdobyli już parę minut po zmianie stron. Chwilę później podwyższyli prowadzenie i na stadionie zrobiło się 4-0. Następne minuty przyniosły więcej chaosu w poczynaniach obu zespołów. Swoją szansę do zdobycia bramki honorowej mieli goście, jednak w doskonałej sytuacji strzałem niecelnym zakończył akcję napastnik Santany Wielki Klincz. Parę minut później Pomorzanin ustalił wynik spotkania zdobywając bramkę strzałem zza pola karnego.

Mecz zakończył się zwycięstwem 5-0 dla Pomorzanina Banino, który w tym spotkaniu okazał się drużyną dużo lepszą od przeciwników z Wielkiego Klincza. Zwycięstwo to pozwoliło im umocnić się w środku tabeli.

W III grupie gdańskiej prowadzi Orlik Przodkowo, który do 17 kolejki uzbierał 37 punktów, za nimi plasuje się Iskra Szemud, która ma dwa oczka mniej. Kolejne miejsca zajmują AP Filsport Przywidz oraz Amigo Przyjaźń mając na swoim koncie po 32 punkty. Do końca sezonu pozostało już zaledwie sześć spotkań, więc walka o awans do A klasy zapowiada się niezwykle emocjonująco. Cztery zespoły będą walczyć o dwa miejsca premiowane w przyszłym sezonie grą w wyższej klasie rozgrywkowej.

A co w dolnej części tabeli? Ostatnie miejsce zajmuję GKS II Żukowo, nieco wyżej są KKS Koleczkowo, FC Gowidlino oraz Ceramik Łubiana. O spadek nie muszą się martwić, bo to przecież najniższy poziom rozgrywkowy na Pomorzu, więc pozostała im jedynie walka i urywanie punktów rywalom, z którym przyjdzie im się mierzyć.

foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
foto: Jarosław Kościelak
Total Page Visits: 341 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *