10 June 2023

14. kolejka Klasy Okręgowej

Rozgrywki Klasy Okręgowej rozpędziły się na dobre. W ubiegłym tygodniu rozegrano już czternasta serię ligowych spotkań. W pierwszych kolejkach czołówka tabeli tasowała się niemal co tydzień, zwłaszcza w grupie 3 (Słupsk), ale teraz, kiedy zespoły zbliżają się do połowy rozgrywek sytuacja wyklarowała się bardzo jasno. W każdej grupie są liderzy i faworycie, jest kilka zespołów goniących lidera, ewentualnie takich, którzy zadowolą się udziałem w barażach. Są również takie kluby, dla których w tym sezonie walka o utrzymanie będzie szczytem ich możliwości.

W grupie 1. (Gdańsk) od dłuższego czasu ton nadają trzy zespoły: Bałtyk II Gdynia, GLKS Różyny oraz AS Kolbudy. To zespoły, które zanotowały najmniej potknięć, wygrały najwięcej spotkań i dlatego obecnie prowadzą w tabeli.

Na drugim biegunie są dwie drużyny z Sopotu (Kamionka i Ogniwo) oraz Błyskawica Reda. Dla nich uniknięcie spadku do Klasy A na pewno będzie w tym sezonie sukcesem.

W grupie 2. (Malbork) trwa fantastyczna passa zespołu Pomezanii. Podopieczni Pawła Budziwojskiego wygrali wszystkie 14. spotkań, strzelili 52 gole, a bramkarz ekipy z Malborka tylko trzy razy wyjmował piłkę z siatki. To rzeczywiście imponujące dokonanie, ale nie można zapominać, że do końca rozgrywek jeszcze dwadzieścia ligowych spotkań i wszystko może się wydarzyć. Spadkowicz z IV ligi – Powiśle Dzierzgoń – a zwłaszcza Wietcisa Skarszewy, która od kilku sezonów próbuje wrócić do IV ligi i z każdym kolejnym sezonem są coraz bliżej tego celu. Czy uda się w tym sezonie dogonić Pomezanię? Czy może zespół ze Skarszew spróbuje osiągnąć swój cel poprzez baraże?
Na dole tabeli dwa zespoły wyraźnie odstają od stawki i będzie im niezmiernie trudno uratować ligowy byt.

W grupie 3. (Słupsk) wyraźnie wykształtowała się trójka zespołów, które prowadzą w ligowej tabeli i między siebie rozdzielą miejsca na podium rozgrywek. Tuż za podium beniaminek z Gałąźni Wielkiej, który długo przewodził ligowej tabeli, a teraz przechodzi trochę słabszy okres. W strefie spadkowej zespoły z Włynkówka, Objazdy i Borzytuchomia.

zdjęcie: czluchow.naszemiasto.pl

Total Page Visits: 181 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rywale Lechii i Chojniczanki w Lidze Makroregionalnej
Next post GEDANIA Z SZANSAMI NA KOLEJNY BARAŻ O CLJ