30. KOLEJKA 3.LIGI

Cztery kolejki do końca

Do końca zmagań w 3.lidze pozostały już tylko cztery serie spotkań.

Dzisiejsza była najbardziej udana dla zespołu Bałtyku Gdynia, który nadal nie składa broni w walce o zachowanie ligowego bytu. Gdynianie wygrali bardzo istotny mecz w Solcu Kujawskim z Unią 2-0 i mogą nadal myśleć o pozytywnym końcu zmagań.
Wygrana niezwykle cenna, ale w dalszym ciągu sytuacja w tabeli nie jest korzystna dla zespołu z Pomorza. Plus jest taki, że z oboma pozostałymi rywalami do utrzymania Bałtyk spotka w bezpośrednich meczach. To daje nadzieję na punkty i na utrzymanie.

Zakładając, że z 2.ligi nie spadnie Radunia Stężyca (czego, niestety, wykluczyć nie można), 3.ligę opuszczą zespoły z miejsca 16 i 17. W tej chwili Bałtyk ma cztery oczka straty do Jaroty Jarocin i Vinety Wolin oraz siedem do Unii Solec Kujawski (dostanie trzy oczka za walkower z Janikowem). To spora strata do odrobienia, ale realna..


Gedania Gdańsk, jako beniaminek rozgrywek ma bardzo udany sezon, ale świetne wcześniejsze wyniki narobiły kibicom na Pomorzu apetytów na więcej. Gedania długo liczyła się w walce o awans, ale ostatnimi trzema meczami skutecznie z tej walki wypisała się. Trzy kolejne porażki i aż dwanaście straconych bramek mówią wszystko.
Formalnie awans nadal jest w zasięgu gdańszczan, ale realnie patrząc to sprawa beniaminka 2.ligi rozstrzygnie się między drużynami z Grudziądza i Szczecina.


KP Starogard Gdański i Cartusia wywalczyły dziś po jednym punkcie i potwierdziły, że w tym sezonie są solidnymi drużynami. Zespół z Kociewia to mocna czołówka ligi, a drużyna z Kartuz pokazuje, że o zachowanie ligowego bytu raczej nie będą musieli się martwić.


Stolem Gniewino nie sprostał rezerwom szczecińskiej Pogoni i w tabeli ciągle musi się oglądać na strefę spadkową. Można im doliczyć trzy oczka za walkower z Janikowem, ale pozostałe trzy spotkania ligowe nie będą dla gniewinian łatwe i będą musieli się postarać jeszcze o jakąś pozytywną niespodziankę, żeby na koniec cieszyć się z utrzymania.


foto: Świt Szczecin

Pozostałe spotkania:

BŁĘKITNI 2-2 JAROTA
VINETA 2-3 POGOŃ NS
SOKÓŁ 1-0 UNIA SWARZĘDZ

TABELA PO 30.KOLEJKACH Z UWZGLĘDNIENIEM WALKOWERÓW DO KOŃCA SEZONU

Total Page Visits: 385 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *