8. kolejka Klasy Okręgowej.

zdjęcie: gp24.pl


8. już kolejka spotkań Klasy Okręgowej przyniosła kolejne emocje.


Powtórka z regulaminu rozgrywek: Awans do IV ligi wywalczą zwycięzcy każdej z trzech grup “okręgówki”. Czwartym beniaminkiem IV ligi zostanie drużyna, która okaże się najlepsza w dodatkowych barażach (półfinały + finał). W tych barażach wezmą udział zespoły, które zajmą w tabeli drugie miejsca oraz drużyna z najlepszym bilansem z grona tych, które rywalizacje zakończą na miejscu trzecim.

Kolejne trzy punkty do swojej kolekcji dorzucił zespół GLKS Różyny. 4-0 z AS Pomorze to była już siódma wygrana lidera (tylko jeden remis) i w efekcie prowadzenie w tabeli. Różyny podążają prostą drogą do IV ligowego celu. Ale w rywalizacji oprócz Różyn, są jeszcze dwie inne ekipy, które w tych rozgrywkach nie zaznały jeszcze gorzkiego smaku porażki: rezerwy Bałtyku oraz AS Kolbudy.
Na drugim biegunie tabeli kolejne porażki Ogniwa, Sierakowic i Kamionki. Cenne trzy punkty z Gdańska przywiozła Cartusia i w nagrodę po raz pierwszy od dawna spadkowicz z IV ligi opuścił miejsce spadkowe.

WordPress Data Table Plugin

W Malborku bez zmian. Pomezania odprawia z kwitkiem kolejnych rywali. Osiem meczów, osiem wygranych, bilans bramkowy 36-3 i kilku punktowa przewaga na goniącymi rywalami. A gonią drużyny Powiśla, Wietcisy i Kolejarza Chojnice.
Victoria Kaliska zremisowała bezbramkowo mecz z Meteorem Pinczyn i jest dopiero drugi punkt tego zespołu z rozgrywkach.

WordPress Data Table Plugin

Walka o IV ligę w grupie “słupskiej” V ligi jest zdecydowane najbardziej wyrównana. Po wpadce w poprzedniej kolejce na ścieżkę wygranych wróciła Dolina Speranda Gałąźnia Wielka. Wygrana w Tuchomiu pozwoliła beniaminkowi powrócić na pierwsze miejsce w tabeli, ale ścisk w tej tabeli doprawdy niebywały. Ósma w tabeli drużyna z Pobłocia ma tylko trzy punkty mniej od lidera. Zapowiada się pasjonująca walka o awans.
Na dole tabeli pięć ostatnich zespołów poniosło pięć bardzo wysokich porażek i nie napawa to optymistycznie przed kolejnymi meczami.

WordPress Data Table Plugin

Klasyfikacja Strzelców Klasy Okręgowej:

WordPress Data Table Plugin
Total Page Visits: 324 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *