IV liga: Jaguar dogonił w tabeli Gedanię.

Od początku było wiadomo, że czwartoligowe rozgrywki w tym sezonie będą pasjonujące. I wiadomo było również, że walka toczyć się będzie pomiędzy Gedanią i Jaguarem.

Obie drużyny nie ukrywają, jak bardzo chciałyby wygrać tegoroczne rozgrywki. Ale sportowy los jest bezwzględny. Tylko jedna drużyn może rozpocząć nowy sezon ligowy w III lidze. Pozostałe będą po raz kolejny walczyć.

Gedania stoczyła w 8. kolejce epicki bój z Bytovią Bytów. Spadkowicz z II ligi, po wielkich klubowych zawirowaniach, wychodzi na sportową prostą i zbiera ligowe punkty. Lider tabeli prowadził w tym meczu po 60′ już 3-0 (Borowski, Gorwa, Kankowski), ale dopiero wtedy zaczęły się w tym meczu się dziać niesamowite rzeczy. Bytovia w ciągu kolejnych dziesięciu minut doprowadziła do wyrównania (Rzepiński, Wdowiak, Malich) i kiedy wydawało się, że mecz skończy się remisem 3-3, Gedania przeprowadziła skuteczny atak, który skończył się rzutem karnym i bramką Wojciecha Zyski. 4-3 dla Gedanii w trzeciej, doliczonej minucie spotkania. Ale to nie był koniec emocji na boisku przy Hallera 201. Goście z Bytowa zorganizowali ostatnią akcję. Grzegorz Lejk zdobył gola na wagę podziału punktów w tym spotkaniu. 4-4!

Sytuacji nie mógł nie wykorzystać Jaguar. Gdańszczanie pokonali beniaminka z Pruszcza Gdańskiego, choć zwycięstwo nie przyszło faworytowi łatwo. Czarni prowadzili do przerwy 1-0 po golu Jakuba Poźniaka, ale w drugiej części gry faworyt odwrócił losy meczu. Dwa gole Pawła Rzepnikowskiego i trzeci Pawła Czychowskiego dał Jaguarowi trzy cenne punkty i zrównanie się w ligowej tabeli z Gedanią. Obie drużyny mają po 20 punktów i walka zaczyna się od nowa.

W dole tabeli coraz bardziej zostaje w tyle MKS Władysławowo. Siódma już porażka i kiepskie nastroje.