GKS Gardeja z awansem do Klasy A. Czy tak zostanie?

GKS Gardeja 4:3 Pogoń Smętowo

Walka o awans w 5 grupie Klasy B była niebywale zacięta, toczyła się do ostatnich sekund ostatniego meczu sezonu, a kto wie, może to jeszcze nie koniec.


Przed ostatnią serią spotkań znaliśmy już jednego beniaminka przyszłorocznej Klasy A. To Powiśle Pawlice Rakowiec. Najbliżej drugiego miejsca, także premiowanego awansem, była Pogoń Smętowo. Mieli punkt przewagi nad rywalem z Gardei oraz dwa nad rezerwami Rodła Kwidzyn i Orłem Subkowy. Terminarz tak się ułożył, że w ostatnim meczu sezonu Gardeja podejmowała Smętowo.

Gospodarze musieli wygrać - gościom wystarczał remis. Zapowiadała się twarda walka i tak też było.

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu GKS Gardeja wygrała 4-3 i po meczu świętowała awans do Klasy A

foto: GKS Gardeja

Czy to koniec rywalizacji?

Niestety, może się okazać, że nie.

Okazało się, że Komisja Dyscypliny Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wszczęła postępowanie dyscyplinarne dotyczące rozegranego jeszcze w kwietniu meczu Pogoni Smętowo z rezerwami Rodła Kwidzyn. Na boisku 6-2 wygrali goście, ale zachodzi podejrzenie, że zespół z Kwidzyna miał w tym meczu w swoim składzie zawodników niewpisanych do protokołu meczowego. Co to oznacza? Jeśli to się potwierdzi, to Pomorski Związek Piłki Nożnej nie ma innego wyjścia niż walkower i trzy punkty dla zespołu Smętowa.

Taka sytuacja oczywiście wywróci kolejność w czołówce tabeli i zmieni nam beniaminka.


Czekamy na decyzję Komisji Dyscypliny.

Sytuacja z walkowerami zawsze jest trudna. Teoretycznie sezon zakończony, a wyniki i kształt tabeli jest znany. A teraz okazuje się, że w wyniku pewnych informacji to wszystko może się zmienić.

Dla mnie sprawa jest jasna. Jeśli okaże się, że Smętowo dopisze do swojego dorobku trzy punkty i wywalczy awans kosztem zespołu z Gardei, to temu drugiemu zespołowi awans również się należy. Nie pierwszy raz mielibyśmy sytuację z trzema drużynami awansującymi do A klasy.

Przecież nie można powiedzieć zawodnikom z Gardei: "A nie, przepraszam, Panowie, jednak nie awansujecie"

PS. Jeśli próby grania "lewymi" zawodnikami znajdą potwierdzenie, to czy nie będzie to recydywa klubu z Kwidzyna?

Total Page Visits: 296 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *